26.10.2018 16:43

Najlepszy serial polityczny według czytelników Antyradio.pl [WYNIKI SONDY]

"House of Cards", "Figurantka", "Prezydencki poker", a może "Ucho prezesa"? Który serial zasłużył na miano najlepszego serialu politycznego ostatnich lat?

seriale polityczne top 10
foto: materiały promocyjne Showmax, kadr z serialu "House of Cards"

W październiku 2018 niemal cała Polska żyła polityką, a my - jak na portal poświęcony popkulturze przystało - postanowiliśmy ugryźć ten temat od strony filmowej i zapytać Was o ulubione seriale polityczne. Wprawdzie tylko dwie z propozycji rozgrywały na naszym rodzimym poletku, jednak nie chodziło nam o wytypowanie produkcji najlepiej komentujących polską rzeczywistość, lecz o wybór najlepszego serialu political fiction, który zachwyca, angażuje i trzyma w napięciu lub bawi do łez. Który tytuł zasłużył na to miano zdaniem czytelników Antyradio.pl? Prezentujemy wyniki głosowania na najlepszy serial polityczny XXI wieku.

Który serial polityczny jest najlepszy?

W naszym głosowaniu nie przewidzieliśmy drugiej tury, ale i tak nie byłaby potrzebna, gdyż zwycięzca zdobył aż 60% Waszych głosów. Nie wiemy, czy to efekt intryg, szantaży i nieczystych sposobów na wykluczenie konkurencji, czy też obraz autentycznej miłości fanów, ale jedno jest pewne - bezkonkurencyjnym wygranym okazał się serial "House of Cards". Daleko za nim, na drugiej pozycji znaleźli się Prezes i jego wierny towarzysz Mariusz. Na "Ucho prezesa" zagłosowało 13% osób. Na podium znalazło się także miejsce dla kobiety. 3. miejsce i 10% głosów otrzymała "Żona idealna". Jakie inne tytuły typowaliście na najlepszy serial polityczny, a które nie przekroczyłyby nawet progu wyborczego? Poniżej prezentujemy kompletne wyniki głosowania:

Najlepszy serial polityczny wyniki

Czy w powyższym zestawieniu zabrakło jakiegoś serialu? A może na zwycięstwo zasługiwała inna z powyższych produkcji?

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale