07.06.2018 07:00

Najodważniejsze sceny seksu w serialach – 10 bezwstydnych pozycji

Twórcy seriali rzadko pozwalają sobie na wyuzdane sceny erotyczne. Od tej zasady jest jednak kilka wyjątków. W których produkcjach telewizyjnych pojawiają się najlepsze sceny seksu? Przygotowaliśmy zestawienie 10 najbardziej bezwstydnych seriali, których twórcy zdobyli się na naprawdę odważne sceny erotyczne.

seks w serialach
foto: kadry z seriali „American Horror Story”, „Gra o tron”, „Czysta krew”

Ostre i odważne sceny seksu przez wiele lat były domeną kina niezależnego i artystycznego (nie licząc oczywiście filmów porno i produkcji erotycznych). Ujęcia w jakikolwiek sposób przypominające prawdziwy stosunek rzadko pojawiały się w hollywoodzkich hitach, a jeszcze rzadziej w telewizyjnych produkcjach odcinkowych. Sytuacja ta w ostatnich latach zmieniła się nie do poznania i seriale zaczęły przepełniać nie tylko sugestywne, ale i bardzo dosłowne sceny erotyczne. Które z produkcji telewizyjnych osiągnęły szczyt w tej dziedzinie? Zobaczcie 10 najodważniejszych scen seksu w serialach:

10. „Suits” - Rachel i Michael (zamiast księcia Harry'ego)

Scena rozgrywająca się między Michaelem i Rachel wśród regałów biurowego archiwum nie należy być może do najbardziej bezpośrednich scen seksu, jakie można zobaczyć w telewizji, jednak w maju 2018 stała się bez wątpienia jedną z najodważniejszych scen erotycznych, jakie kiedykolwiek pojawiły się na ekranie. Bo przecież nie każda brytyjska księżniczka ma odwagę rozebrać się i w objęciach obcego mężczyzny symulować orgazm przed kamerą.

9. „Jessica Jones” - super(bohaterski) seks Jessiki Jones i Luke'a Cage'a

Po wielu latach oczekiwań na scenę łóżkową Tony'ego i Pepper, petting Thora i Jane Foster czy choćby mokry pocałunek Visiona i Scarlet Witch, w tematach damsko-męskich - fani MCU wciąż dostawali jedynie mdłe umizgi superbohaterów. Aż do momentu, gdy w Netfliksie pojawiły się seriale Marvela. Daredevil, Iron Fist czy Punisher nie mają oporów przed fizycznymi zbliżeniami w swoich serialach, a kiedy na scenę wkraczają już Jessica Jones i Luke Cage - lecą iskry i łamią się łóżka.

8. „Black Mirror” - seks ze świnią

Antologię „Black Mirror” trudno byłoby nazwać jedną z najbardziej rozerotyzowanych produkcji w historii telewizji, ale z pewnością przejdzie do niej z uwagi na niedający się wymazać z pamięci motyw seksu premiera Wielkiej Brytanii ze świnią w pierwszym odcinku serialu.

Black mirror

7. „American Horror Story” - krwawa orgia Hrabiny i Donovana

Strach, krew i erotyka często pojawiają się w komplecie i taki komplet raz na jakiś czas serwuje widzom serial „American Horror Story”. Najsmaczniej ze wszystkich wypadł bez wątpienia fragment ukazujący krwawą orgię z udziałem Hrabiny i Donovana, w których wcielają się Lady Gaga i Matt Bomer.

6. „Masters of Sex” - dogłębne badania Virginii i Billa

„Masters of Sex” to serial, w którym seks pojawia się już w tytule. Nic w tym zresztą dziwnego, skoro jest to główny temat serialu. Opowieść o Williamie Mastersie i Virginii Johnson, którzy w latach 60. prowadzili empiryczne (!) badania nad ludzką seksualnością, dosłownie kręci się wokół seksu i przepełniona jest scenami erotycznymi. Do najważniejszych należą oczywiście te z udziałem głównych bohaterów, których wzajemny pociąg seksualny prowadzi do rozpoczęcia wspólnych badań w sypialni.

Masters of sex
Natalia Hluzow