23.01.2019 14:31

Najpopularniejsze seriale świata w 2018 roku. Które tytuły cieszyły się szczególnym zainteresowaniem widzów?

Firma Parrot Analytics postanowiła zbadać dane na temat najpopularniejszych seriali 2018 roku. Największym wzięciem wśród widzów szczególnie cieszyły się dwa słynne tytuły. Który z nich otrzymał nagrodę Global TV Demand?

Gra o tron, Stranger Things i The Walking Dead
foto: kadry z seriali Gra o tron, Stranger Things i The Walking Dead

Luty za pasem, rok 2018 co raz bardziej staje się już tylko wspomnieniem, a wszelkie podsumowania ostatnich dwunastu miesięcy już dawno za nami, ale firma Parrot Analytics postanowiła sprawdzić, która telewizyjna produkcja miała największe wzięcie wśród widzów. Specjaliści z Parrot Analytics zajmują się danymi dotyczącymi branży filmowo-telewizyjnej, więc z łatwością przygotowali zestawienie najpopularniejszych seriali świata w 2018 roku. Wszystko na potrzeby wręczenia nagród Global TV Demand.

"Stranger Things" i "The Walking Dead" - najpopularniejsze seriale świata w 2018 roku

Jak donosi Deadline, przedstawiciele Parrot Analytics zaprezentowali dane na tegorocznym międzynarodowych targach NATPE w Miami. Analitycy ogłosili wieści podczas inauguracji wręczenia nagród Global TV Demand. Okazuje się, że najbardziej rozchwytywanym serialem ostatnich dwunastu miesięcy jest hit stacji AMC "The Walking Dead". Kontynuowana od 2010 roku adaptacja słynnego komiksu Roberta Kirkmana opowiada o walce ludzi w świecie wypełnionym zombie. Chociaż produkcja w ostatnim czasie zaliczyła spadek oglądalności, wcale nie oznacza to, że spadło zainteresowanie "Żywymi trupami". Tym bardziej że w ostatnim sezonie zapowiedziano odejście Adrew Lincolna, który od pierwszego odcinka wcielał się w Ricka Grimesa.

Aktorzy Josh McDermitt i Pollyanna McIntosh oraz producentka serialu Denise Huth odebrali nagrodę Global TV Demand. Jesienią 2018 roku wyemitowano pierwszą połowę 9. sezonu "Żywych trupów". Fani serialu czekają obecnie na drugą część przygód ocalałych pośród apokalipsy zombie. "The Walking Dead" powróci na antenę AMC (a w Polsce FOX) już 10 lutego 2019 roku.

Co ciekawe tuż za "The Walking Dead" uplasował się hit Netfliksa pod tytułem "Stranger Things". O ile nowe sezony "Żywych trupów" pojawiają się regularnie i o serialu było dość głośno w 2018 roku, o tyle przygody dzieciaków z miasteczka Hawkins są w zawieszeniu od jesieni 2017 roku. To właśnie wtedy zadebiutował drugi sezon "Stranger Things". Fani oczywiście czekają na kontynuację, ale zanim poznamy ciąg dalszy historii  Eleven, Mike'a, Dustina, Lucasa i Willa, przyjdzie nam tkwić w niepewności przez kilka kolejnych miesięcy. Premiera 3. sezonu "Stranger Things" odbędzie się 4 lipca 2019 roku.

Oczywiście wpływ na wynik prawdopodobnie miała nieobecność w telewizji "Gry o tron". Obecnie fani czekają na finał serialu, który ukaże się w stacji HBO i na platformie HBO GO już 15 kwietnia 2019 roku.

Firma Parrot Analytics przeanalizowała dane na podstawie wyników otrzymanych przez system mierzenia popularności danego tytułu na wszystkich platformach obecnych na ponad stu rynkach na całym świecie.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale The Walking Dead Gra o tron Stranger Things Netflix