Nie będzie 4. sezonu „Narcos”. Zamiast tego Netflix stworzył nowy serial… „Narcos: Mexico”

Natalia Hluzow
18.07.2018 18:40
Nie będzie 4. sezonu „Narcos”. Zamiast tego Netflix stworzył nowy serial… „Narcos: Mexico” Fot. materiały prasowe Netflix

To koniec serialu „Narcos”. Zamiast 4. sezonu produkcji w serwisie Netflix już niebawem zadebiutuje „Narcos: Mexico” z Michaelem Peñą i Diego Luną w rolach głównych.

Choć w grudniu 2017 roku Netflix oficjalnie ogłosił, że Michael Peña i Diego Luna dołączą do obsady 4. sezonu „Narcos” i zaprezentował nawet pierwszy teaser produkcji, okazuje się, że zamiast nowych odcinków fani otrzymają zupełnie nowy serial osadzony w nowym miejscu i czasie, z nowymi bohaterami i (prawie) nowym tytułem.

Koniec „Narcos” początkiem „Narcos: Mexico”

Netflix zdecydował się zostawić za sobą Kolumbię, w której serial „Narcos” toczył się przez trzy sezony, i przenieść pościg za narkotykami do Meksyku, wprowadzając do serwisu zupełnie nowy tytuł. No, może nie tak zupełnie nowy…

„Narcos: Mexico” ma zaprezentować początki współczesnej wojny narkotykowej, sięgając do jej meksykańskich korzeni, kiedy światek handlarzy i przemytników opierał się na niezorganizowanej współpracy plantatorów i dealerów. Serial skupi się na narodzinach kartelu z Guadalajary w latach 80. XX wieku i ukaże losy Miguela Ángela Féliksa Gallardo, którego uznaje się za założyciela biznesu narkotykowego w Meksyku. W pierwszym sezonie „Narcos: Mexico” zobaczymy jak Gallardo obejmuje przywództwo, jednoczy przemytników i rozpoczyna budowę imperium. W tym samym czasie agent DEA, Kiki Camarena, przenosi się wraz z żoną i synem z Kalifornii do Guadalajary, gdzie szybko przekona się, że nowy przydział sprawi mu o wiele więcej kłopotu, niż się spodziewał…

„Narcos: Mexico”: kogo zagra Diego Luna?

W Miguela Ángela Féliksa Gallardo, jednego z największych baronów narkotykowych w historii, szefa kartelu z Guadalajary i prekursora handlu narkotykami w Meksyku, wcieli się Diego Luna, znany widzom m.in. z filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”.  Gallardo ma być bohaterem nieoczywistym – cichym, odważnym, inteligentnym i bardzo tajemniczym, który wydaje się być dobrodusznym przywódcą, wiernym przyjacielem i lojalnym współpracownikiem, lecz tak naprawdę jest bezwzględny, gdy chodzi o jego cele i ambicje.

NARCOS_MEX_105_Unit_00843R2 (1) Fot. foto: materiały prasowe Netflix

„Narcos: Mexico”: kogo zagra Michael Peña?

Natomiast Michael Peña („Ant-Man and the Wasp”), zagra agenta DEA, Kikiego Camarenę, który prywatnie jest przykładnym mężem i ojcem. W pracy działa pod przykrywką i poprzez tajnych informatorów dociera do wartościowych informacji na temat Gallardo i jego nowego kartelu z Guadalajary. Początkowo nie docenia Feliksa i jego wyrafinowanego systemu. Szybko przekona się jednak, jak bardzo ryzykowna jest gra z pierwszym baronem narkotykowym Meksyku.

NARCOS_MEX_102_Unit_00574R (1) Fot. foto: materiały prasowe Netflix

„Narcos: Mexico”: obsada i twórcy

W nowym serialu Netfliksa prócz Diego Luny i Michaela Peñy wystąpią: Aaron Staton, Alejandro Edda, Alfonso Dosal, Alyssa Diaz, Clark Freeman, Ernesto Alterio, Fermín Martinez, Fernanda Urrejola, Gerardo Taracena, Gorka Lasaosa, Guillermo Villegas, Horacio Garcia Rojas, Jackie Earle Haley, Joaquín Cosío, José María Yazpik, Lenny Jacobson, Manuel Masalva, Matt Letscher, Tenoch Huerta, Teresa Ruiz, Tessa Ia, Yul Vazquez.

„Narcos: Mexico”, podobnie jak „Narcos”, jest produkcją Gaumont Television realizowaną na zlecenie Netflix. W roli showrunnera wystąpił tym razem Eric Newman („Wyścig z czasem”, „Ludzkie dzieci”), który jest też producentem wykonawczym nowego serialu wraz z José Padilhą i twórcami serialu „Narcos”: Dougiem Miro i Carlo Bernardem.

Pierwszy sezon „Narcos: Mexico” ma pojawić się w serwisie Netflix jeszcze w 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.