Nawiązanie do Wolverine'a w "Falconie i Zimowym Żołnierzu"? Co to oznacza dla uniwersum Marvela?

Natalia Nowecka
15.06.2020 16:08
Nawiązanie do Wolverine'a w "Falconie i Zimowym Żołnierzu"? Co to oznacza dla uniwersum Marvela? Fot. materiały prasowe Marvel Studios/Disney

Zdjęcia z planu "Falcona i Zimowego Żołnierza" sugerują nawiązanie do kultowej postaci z serii X-Men. Czeka nas długo wyczekiwany crossover?

Od kiedy Disney przejął studio Fox, a zatem wszystkie produkcje na jego licencji, fani Marvela wyczekują spotkania X-Menów z bohaterami Kinowego Uniwersum Marvela. Od jakiegoś czasu wiemy już, że twórcy zamierzają zawrzeć w swoich najnowszych produkcjach "smaczki" nawiązujące do mutantów. Najnowsze doniesienia z planu "Falcona i Zimowego Żołnierza" sugerują, że w serialu będziemy mieć do czynienia z popularnym przeciwnikiem Wolverine'a.

Nawiązanie do Wolverine'a w "Falconie i Zimowym Żołnierzu"?

Przed kilkoma miesiącami pojawiły się doniesienia, jakoby w serialu o Samie Wilsonie i Buckym Barnesie pojawić się miała wyspa Madripoor. Lokacja jest swoistym azylem dla wszelkiego rodzaju złoczyńców, gdyż jej władze nie zgadzają się na ekstradycję mieszkańców do innych krajów. Z wyspą związane były takie postacie jak Madame Hydra, czy Wolverine i jego syn Daken

Przeczytaj także

I choć zakłada się, że lokacja użyta zostanie w kontekście Barona Zemo, który ma być głównym antagonistą serialu, najnowsze zdjęcia z planu sugerują nawiązanie do złoczyńcy ściśle związanego z Wolverine'em. Mowa tu o Ogunie, który w komiksach szkolił Rosomaka, a następnie został przez niego pokonany. W efekcie jego duch trafił do czerwonej maski, której symbol zauważono na plecach jednego z aktorów na planie "Falcona i Zimowego Żołnierza". 

Co ta informacja może oznaczać? Wiele rzeczy. Pojawienie się Oguna w serialu jest najbardziej realną opcją i mogłoby stanowić doskonałe wprowadzenie X-Menów do MCU. Z drugiej jednak strony możemy mieć do czynienia z przysłowiowym "smaczkiem" i puszczeniem oka do fanów komiksów

Przeczytaj także

"Falcon i Zimowy Żołnierz" to jeden z wielu seriali wchodzących w skład MCU, które powstają na potrzeby platformy Disney +. Mówiło się, że produkcja ujrzy światło dzienne już w sierpniu 2020 roku, jednak przerwanie prac z powodu pandemii koronawirusa to uniemożliwiło. Obecnie nie znamy dokładnej daty premiery. W tytułowych rolach powrócą Anthony Mackie i Sebastian Stan, a u ich boku zobaczymy między innymi: Emily VanCamp, Wyatta Russella i Daniela Brühla.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.