15.05.2018 14:07

Netflix: Guillermo del Toro stworzy antologię horrorów dla serwisu

Netflix szykuje własne „American Horror Story”? Być może. Nową antologię horrorów zrealizuje sam Guillermo del Toro.

Guillermo del Toro
foto: ROBYN BECK/AFP/EAST NEWS

Zdobywca Oscara za najlepszy film 2018 roku dołączył do grona twórców związanych z platformą Netflix już w 2016 roku, realizując animowaną serię „Trollhunters”. Teraz Guillermo del Toro podpisał umowę z serwisem na realizację autorskiego cyklu horrorów.

Guillermo del Toro stworzy serial dla Netfliksa

Nowa produkcja będzie nosić tytuł „Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight”, co jest oczywistym nawiązaniem do słynnego cyklu „Alfred Hitchcock przedstawia”. Podobnie jak w przypadku serii kryminalnej, nowa budząca grozę antologia będzie składała się z różnych, niezwiązanych ze sobą epizodów realizowanych przez różnych twórców, które łączyć będzie jeden gatunek i postać słynnego reżysera. Del Toro jest bowiem twórcą, producentem wykonawczym i opiekunem projektu, jednak sam napisze i wyreżyseruje tylko wybrane odcinki. Resztę zrealizują wybrani przez niego filmowcy, którzy stworzą scenariusze na podstawie jego pomysłów, a następnie przeniosą je na ekran.

Reżyser „Kształtu wody” i „Labiryntu fauna”, który znany jest z łączenia elementów baśniowych z mrocznym fantasy i horrorem, by w ten sposób komentować rzeczywistość, zapowiada, że nadchodząca produkcja będzie jednocześnie wyszukana i przerażająca. Na razie nie wiadomo jeszcze, ile epizodów dokładnie powstanie oraz kiedy zadebiutują na platformie Netflix. 

„Guillermo del Toro Presents 10 After Midnight” ma być pierwszą oryginalną antologią horrorów zrealizowaną dla Netfliksa. Wcześniej w serwisie można było oglądać stworzony na podobnej zasadzie cykl Ryana Murphy’ego„American Horror Story” wyprodukowany przez stację FX.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Guillermo del Toro Netflix