Gwiazdorzy "Ojca Mateusza" jako Kajko i Kokosz. W obsadzie także Krzysztof Zalewski [ZWIASTUN]

04.02.2021 12:15
Kajko i Kokosz Fot. materiały prasowe Netflix

Netflix zaprezentował pełny zwiastun serialu "Kajko i Kokosz". W główne role wcielą się gwiazdorzy "Ojca Mateusza". W obsadzie znaleźli się też Krzysztof Zalewski, Abelard Giza, Eryk Lubos, Jarosław Boberek i Agata Kulesza. 

Artur Pontek i Michał Piela, znani przede wszystkim jako policjanci z serialu "Ojciec Mateusz", wcielą się w tytułowych bohaterów serialu "Kajko i Kokosz" na podstawie komiksu Janusza Christy. To jednak nie koniec niespodzianek obsadowych! Animowanym postaciom głosu użyczą także Krzysztof Zalewski, Abelard Giza, a także Agata Kulesza, Jarosław Boberek i Eryk Lubos. W kogo się wcielą?

Polecamy

"Kajko i Kokosz": Obsada serialu Netflixa

Netflix ogłosił obsadę serialu "Kajko i Kokosz" zrealizowanego przez studio EGoFILM, na który fani kultowego komiksu Christy czekali od dekad. Kajce głosu użyczy Artur Pontek, czyli Marczak z "Ojca Mateusza", którego mogliśmy usłyszeć w prawie 120 animacjach (m.in. "Jak wytresować smoka"). Jako Kokosz przemówi natomiast Michał Piela, odtwórca kultowej już postaci - aspiranta Mieczysława Nocula.

EN_00965258_0034_Easy-Resize.com Fot. od lewej: Artur Pontek, Piotr Miazga, Jędrzej Taranek, Michał Piela, Piotr Polk; VIPHOTO/East News

W pozostałe role wcielą się gwiazdy kina, telewizji, muzyki i stand-upu, które również dysponują dubbingowym doświadczeniem. Mirmiła zagra Jarosław Boberek, Krwawego Hegemona - Grzegorz Pawlak, a Lubawę - Anna Apostolakis. W serialu "Kajko i Kokosz" usłyszymy też Krzysztofa Zalewskiego jako Wita, Abelarda Gizę jako Ofermę, Agatę Kuleszę jako Jagę, Eryka Lubosa jako Rodrusa i Macieja Kosmalę jako smoka Milusia.

Polecamy

Ewelina Gordziejuk, pomysłodawczyni, showrunnerka i producentka wykonawcza serialu "Kajko i Kokosz" tak opisuje dobór obsady:

W produkcjach animowanych obsada ma wyłącznie jedno narzędzie ekspresji czyli głos. Z jednej strony aktorzy dzięki niemu nadają postaciom głębi i charakteru. Z drugiej odegranie roli bez użycia innych środków wyrazu jest dla aktorów wielką sztuką i wyzwaniem. Dlatego też większość aktorów, których zaprosiliśmy do współpracy ma doświadczenie w dubbingu. Ponieważ jednak chcieliśmy zaskoczyć widzów, głosami naszych bohaterów przemówią także m.in. Krzysztof Zalewski i Abelard Giza.

Popularnego muzyka i wokalistę już niebawem usłyszymy w polskiej wersji filmu Disneya "Co w duszy gra", natomiast pionier polskiego stan-upu użyczał już głosu postaciom w zwiastunie "Toy Story 4".

Polecamy

Netflix: "Kajko i Kokosz" w pełnym zwiastunie

Dotychczas mogliśmy zobaczyć tylko krótki teaser serialu "Kajko i Kokosz" zapowiadający datę premiery. Teraz Netflix zaprezentował także pełny zwiastun produkcji, w którym możemy nie tylko zobaczyć słowiańskich wojów, ich przyjaciół i przeciwników, ale także ich posłuchać.

Cały serial "Kajko i Kokosz" będzie się składał z 26 odcinków. Każdy z nich będzie liczył zaledwie 13 minut. Ich pierwsza porcja obejmująca 5 epizodów zostanie udostępniona na Netflix 28 lutego 2021. Kolejne sezony ukażą się w drugiej połowie 2021 roku oraz w roku 2022.

Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.