06.07.2018 11:22

Netflix: Sigmund Freud będzie tropić morderców w nowym serialu platformy

Sigmund Freud stanie się bohaterem nowego serialu, który już niebawem trafi na Netflix. Tym razem jednak swoje osiągnięcia w dziedzinie psychoanalizy wykorzysta do tropienia seryjnych morderców.

Sigmund Freud
foto: materiały prasowe Netflix, wikimedia commons

Twórca psychoanalizy i jedna z najsłynniejszych postaci XX wieku, która wywarła olbrzymi wpływ nie tylko na współczesną psychologię, lecz również na filozofię, religioznawstwo, socjologię i nauki o kulturze, już niebawem zostanie bohaterem serialu Netfliksa. Nie spotkamy go jednak przy słynnej kozetce ani podczas pisania znanych dzieł. Serial „Freud” opowie fikcyjną historię o współpracy uczonego z policją w dziedzinie tropienia seryjnych morderców.

Freud serial

Sigmund Freud bohaterem serialu Netfliksa

Seryjni mordercy, których motywy są badane przez wybitnych pionierów profilowania kryminalistycznego, to temat bardzo chętnie eksploatowany w produkcjach Netfliksa. Po osadzonym w latach 70. XX wieku „Mindhunterze”, XIX-wiecznym „Alieniście” oraz kilku filmach i seriach dokumentalnych, przyszedł czas na fikcyjną opowieść o młodym Sigmundzie Freudzie, którego areną działań będzie XIX-wieczny Wiedeń. Nie będzie oczywiście działał na własną rękę – w tropieniu niebezpiecznych przestępców będzie współpracował z doświadczonym inspektorem policji o pseudonimie Kiss oraz medium Fleur Salomé. Nie zdecydowano jeszcze, kto wcieli się w rolę Freuda i jego towarzyszy.

Serial o młodym Freudzie – kiedy premiera?

„Freud” to pierwsza austriacka produkcja, której dystrybucją międzynarodową zajmie się Netflix. Prócz popularności seriali o podobnej tematyce, do inwestycji Netfliksa z pewnością przyczynił się również niemieckojęzyczny „Dark”, którym serwis zrobił furorę na całym świecie. Lokalnie „Freud” będzie emitowany w austriackim ORF,  natomiast we wszystkich pozostałych krajach (prócz Belgii, Finlandii i Węgier) będzie funkcjonował jako serial Netfliksa.

Reżyserem „Freuda” jest Marvin Kren, który wraz z Benjaminem Hesslerem i Stefanem Brunnerem zajmuje się też scenariuszem serialu. Za produkcję odpowiadać będzie Satel Film i Moritz Polter z Bavaria Fiction. Serial ma składać się z ośmiu odcinków. Zdjęcia rozpoczną się jesienią 2018. Efektów możemy więc spodziewać się w 2019 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Netflix Freud