19.02.2019 10:05

Koniec seriali Marvela: Netflix anulował "Jessikę Jones" i "Punishera"

Stało się. Po anulowaniu innych produkcji Marvela, czyli "Daredevila", "Luke'a Cage'a", "Iron Fista" i "The Defenders", pod topór kata trafiła również "Jessica Jones" oraz "The Punisher".

Jessica Jones i The Punisher
foto: materiały prasowe

Owocna współpraca Netfliksa z Marvelem, która trwała od 2015 roku i premiery 1. sezonu "Daredevila", została zakończona w 2019 roku wraz z anulowaniem seriali "Jessica Jones" i "The Punisher". Historia "The Punishera" przygotowywanego przez Netflix zakończyła się po 2 sezonach (premiera 2. sezonu odbyła się 18 stycznia 2019 roku), natomiast "Jessica Jones" pojawi się na platformie ze swoim 3. sezonem już latem 2019 roku. Po debiucie nowych odcinków produkcji o prywatnej detektyw, współpraca między gigantami branży rozrywkowej zostanie zakończona.

Koniec seriali Marvela na Netfliksie

O anulowaniu "The Punishera" napisał najpierw Jon Bernthal, który wcielał się w głównego bohatera produkcji. Aktor udostępnił na swoich mediach społecznościowych zdjęcie komiksowego Franka Castle i podziękował amerykańskim żołnierzom za pomaganie mu w treningu:

"

Dla wszystkich, którzy służyli. Dla wszystkich, którzy znają uczucie straty. Dla wszystkich, którzy kochają i rozumieją Franka i jego ból. Chodzenie w jego butach było zaszczytem. Jestem dozgonnie wdzięczny fanom komiksów, a także osobom mundurowym, dla których Frank tyle znaczy. Dziękuję Marines i żołnierzom, którzy mnie szkolili. Trzymajcie się mocno. Bądźcie bezpieczni. "

Na wieści zareagowała również Krysten Ritten, czyli aktorka grająca tytułową "Jessikę Jones". Artystka podziękowała wszystkich osobom zaangażowanym w produkcję serialu i zapowiedziała, że nie może się doczekać, by podzielić się finałem przygód prywatnej detektyw. 

Co dalej z serialami Netfliksa? 

Na razie nie wiemy dużo więcej. Jednak szef telewizyjnego oddziału Marvela, Jeph Loeb, stwierdził, że:

"

Nasi partnerzy stwierdzili, że już nie chcą opowiadać tych historii... Ale znacie Marvela. Jak powiedział ojciec Matta Murdocka: "Mężczyznę poznaje się po tym, jak podnosi się z maty". "

Co to dokładnie oznacza? Niestety, tego nie wiemy. Będzie Wam brakowało seriali Marvela przygotowywanych przez Netfliksa?

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Punisher Jessica Jones