Koniec seriali Marvela: Netflix anulował "Jessikę Jones" i "Punishera"

Kamil Kacperski
19.02.2019 10:05
Jessica Jones i The Punisher|undefined Fot. materiały prasowe

Stało się. Po anulowaniu innych produkcji Marvela, czyli "Daredevila", "Luke'a Cage'a", "Iron Fista" i "The Defenders", pod topór kata trafiła również "Jessica Jones" oraz "The Punisher".

Owocna współpraca Netfliksa z Marvelem, która trwała od 2015 roku i premiery 1. sezonu "Daredevila", została zakończona w 2019 roku wraz z anulowaniem seriali "Jessica Jones" i "The Punisher". Historia "The Punishera" przygotowywanego przez Netflix zakończyła się po 2 sezonach (premiera 2. sezonu odbyła się 18 stycznia 2019 roku), natomiast "Jessica Jones" pojawi się na platformie ze swoim 3. sezonem już latem 2019 roku. Po debiucie nowych odcinków produkcji o prywatnej detektyw, współpraca między gigantami branży rozrywkowej zostanie zakończona.

Koniec seriali Marvela na Netfliksie

O anulowaniu "The Punishera" napisał najpierw Jon Bernthal, który wcielał się w głównego bohatera produkcji. Aktor udostępnił na swoich mediach społecznościowych zdjęcie komiksowego Franka Castle i podziękował amerykańskim żołnierzom za pomaganie mu w treningu:

Dla wszystkich, którzy służyli. Dla wszystkich, którzy znają uczucie straty. Dla wszystkich, którzy kochają i rozumieją Franka i jego ból. Chodzenie w jego butach było zaszczytem. Jestem dozgonnie wdzięczny fanom komiksów, a także osobom mundurowym, dla których Frank tyle znaczy. Dziękuję Marines i żołnierzom, którzy mnie szkolili. Trzymajcie się mocno. Bądźcie bezpieczni.

Na wieści zareagowała również Krysten Ritten, czyli aktorka grająca tytułową "Jessikę Jones". Artystka podziękowała wszystkich osobom zaangażowanym w produkcję serialu i zapowiedziała, że nie może się doczekać, by podzielić się finałem przygód prywatnej detektyw. 

Co dalej z serialami Netfliksa? 

Na razie nie wiemy dużo więcej. Jednak szef telewizyjnego oddziału Marvela, Jeph Loeb, stwierdził, że:

Nasi partnerzy stwierdzili, że już nie chcą opowiadać tych historii... Ale znacie Marvela. Jak powiedział ojciec Matta Murdocka: "Mężczyznę poznaje się po tym, jak podnosi się z maty".

Co to dokładnie oznacza? Niestety, tego nie wiemy. Będzie Wam brakowało seriali Marvela przygotowywanych przez Netfliksa?

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.