Netflix anulował serial "Ferajna z Baker Street" po zaledwie jednym sezonie

05.05.2021 13:22
Netflix anulował serial "Ferajna z Baker Street" po zaledwie jednym sezonie Fot. materiały prasowe/Netflix

Netflix anulował serial "Ferajna z Baker Street". Spin-off opowiadający o przygodach dzieciaków współpracujących z doktorem Watsonem okazał się być klęską artystyczno-finansową.

Koniec Ferajny z Baker Street. Produkcja doczekała się zaledwie jednego sezonu

Netflix postanowił zakończyć kolejną ze swoich produkcji oryginalnych po zaledwie jednym sezonie. W marcu 2021 roku zadebiutowały pierwsze odcinki "Ferajny z Baker Street", serialu opowiadającego o grupie nastolatków z supermocami, który pracowali na zlecenie Doktora Watsona i Sherlocka Homesa.

Polecamy

Netflix, zachęcony sukcesem filmu "Enola Holmes", który podchodził do "mitologii" Sherlocka w sposób młodzieżowy, myślał, że będzie miał kolejny hit w swoich rękach.

Niestety - "Ferajna z Baker Street" okazała się być klęską i po niecałych 2 miesiącach Netflix postanowił wysłać serial do śmietnika.

Jak podaje Deadline, Netflix nie podał konkretów, ani żadnych szczegółów na temat powodów zakończenia serialu "Ferajna z Baker Street". Trudno też jasno stwierdzić, że miał niską oglądalność, ponieważ platforma nie dzieli się konkretnymi liczbami w sposób regularny. Deadline spekuluje, że może chodzić o wysoki budżet serialu, który nie znalazł pokrycia w popularności. 

Polecamy

Serial był oczywiście inspirowany książkami Sir Arthura Conana Doyle'a, a napisał go i wyprodukował Tom Bidwell.

Główne role w serialu "Ferajna z Baker Street" zagrali: Thaddea Graham jako Bea; Darci Shaw jako Jessie; Jojo Macari jako Billy; Mckell David jako Spike; Harrison Osterfield jako Leopold; Henry Lloyd-Hughes jako Sherlock Holmes; Royce Pierreson jako Doktor John Watson i Clarke Peters jako The Linen Man.

Jak czytamy w opisie produkcji:

Osadzony w wiktoriańskim Londynie serial śledzi losy grupy niepokornych nastolatków z ulic miasta zaangażowanych w rozwiązywanie zbrodni dla nikczemnego doktora Watsona i jego tajemniczego partnera biznesowego, nieuchwytnego Sherlocka Holmesa. Kiedy zbrodnie przybierają paranormalny obrót i pojawia się złowroga, mroczna siła, to właśnie ci młodzi bohaterowie będą musieli połączyć siły, by ocalić nie tylko Londyn, ale cały świat.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.