Netflix na celowniku brata Pablo Escobara. Serial zniknie z platformy?

Sergiusz Kurczuk
22.09.2017 14:02
Netflix na celowniku brata Pablo Escobara. Serial zniknie z platformy? Fot. kadr z serialu

Roberto Escobar Gaviria postanowił zaszantażować platformę Netflix. Chce od serwisu miliard dolarów za bezprawne wykorzystanie postaci z jego rodziny, które pojawiły się w dwóch pierwszych sezonach serialu „Narcos”. Jeśli nie dostanie zadośćuczynienia, zniszczy hit Netfliksa. 

Ostatnio nie za dobrze się dzieje wokół serialu Netfliksa „Narcos”. Pierwsze dwa sezony opowiadały o przestępczej działalności sławetnego kolumbijskiego gangstera, który stał się kokainowym baronem - Pablo Escobara. Pierwszego września 2017 roku odbyła się premiera 3. sezonu „Narcos. Chociaż fabuła serialu nie skupia się już na kartelu Escobara, wrażenia widzów są jak najbardziej pozytywne. Sukces spowodował, że platforma streamingowa ma w planach 4. sezon. W połowie września informowaliśmy, że doszło do tragedii z udziałem jednego z członków ekipy filmowej „Narcos”. Carlos Muñoz Portal, który szukał lokacji do nadchodzącego sezonu, został zastrzelony w jednym z meksykańskich miasteczek.

Pojawił się jednak nowy problem związany z serialem. Brat Pablo Escobara, Roberto Escobar Gaviria, postanowił wyciągnąć od platformy olbrzymie pieniądze, które miałby być odszkodowaniem za bezprawne wykorzystywanie wizerunków członków jego rodziny przez producentów serialu. Powiedział o tym otwarcie na łamach The Hollywood Reporter. Teoretycznie ma do tego prawo, bo od 2014 roku wraz z Olofem K. Gustafssonem i Danielem D. Reitbergiem założył Escobar Inc i zarejestrował się w Kalifornii w USA jako spadkobierca interesów i praw swojego zmarłego brata. Były kryminalista zażyczył sobie kwoty miliarda dolarów, w przeciwnym razie zniszczy serial. Skrytykował też producentów, że dopuścili się śmierci własnego pracownika, przez zaniedbanie jego ochrony, wysyłając go do niebezpiecznych regionów świata.

Mamy wszystkie zastrzeżone prawa do wizerunków i nazwisk w naszej rodzinie oraz do marki „Narcos”. Nie zamierzam patyczkować się z tymi wszystkimi ludźmi z Silicon Valley z tymi ich smartfonami i super gadżetami. Jeśli nie otrzymamy naszego odszkodowania, po prostu zniszczymy ten śmieszny serial.

Wygląda na to, że nad przyszłością 4. sezonu „Narcos” zawisły czarne chmury. Gdyby Netflix przystał na warunki brata Escobara, miałby sporą szansę na bankructwo. Do walki z Roberto Escobarem Gavirią już wezwano najlepszych prawników w USA. Jak zakończy się tak historia?

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.