11.07.2018 14:12

Netflix: Inteligentne pobieranie – nowa funkcja aplikacji uczyni serwis jeszcze bardziej uzależniającym

Netflix postanowił ułatwić swoim użytkownikom seryjne oglądanie swoich produkcji i uruchomił nową funkcję w aplikacji na urządzenia z systemem Android. Jak działa Inteligentne pobieranie?

Netflix nowa aplikacja
foto: Antyradio.pl

Najsłynniejsza platforma streamingowa, która jest dostępna także w formie aplikacji na tablety i smartfony, została wyposażona w nową funkcję. Inteligentne pobieranie ma ułatwić życie użytkownikom Netfliksa wyposażonym w urządzenia przenośne, którzy podczas wakacyjnych wypadów będą chcieli oddać się binge-watchingowi i pochłaniać w całości swoje ulubione seriale.

Inteligentne pobieranie – nowa funkcja w aplikacji Netflix

Inteligentne pobieranie działa w ramach najnowszej wersji aplikacji Netflix, gdzie jest dostępne od 10 lipca 2018 roku. Dzięki tej funkcji obejrzane odcinki są automatycznie usuwane i zastępowane kolejnymi.

Załóżmy, że podczas swojej wakacyjnej podróży poczujesz chęć na 6. sezon „Orange is The New Black”, który zadebiutuje na Netflix 27 lipca 2018 roku, lub przypomnieć sobie 4. sezon „Sherlocka”, który pojawił na Netflix w ramach lipcowej oferty. By to zrobić, wystarczy, że pobierzesz najnowszą wersję aplikacji Netflix na swoje urządzenie z Androidem, a Inteligentne pobieranie uruchomi się automatycznie. Oznacza to, że kiedy obejrzysz już pierwszy odcinek, aplikacja usunie go i automatycznie rozpocznie pobieranie kolejnego, jeśli tylko dostępne będzie połączenie Wi-Fi.

Netflix inteligentne pobieranie

Nie musisz zatem martwić się o zużycie transferu danych, gdyż Inteligentne pobieranie działa tylko wtedy, gdy urządzenie połączone jest z siecią Wi-Fi. Nowa funkcja aplikacji Netflix ma służyć temu, by oszczędzać miejsce w pamięci urządzenia i… jeszcze bardziej uzależniać widzów od swoich seriali. No bo skoro już samo się pobrało…

Jak wyłączyć Inteligentne pobieranie w aplikacji Netflix?

Dla tych, którzy martwią się o swoją silną wolę i nie chcą być zdani na Netfliksa, który podsuwa ukradkiem kolejne odcinki ulubionego serialu, serwis przygotował oczywiście wyjście awaryjne. Każdy użytkownik aplikacji może wyłączyć nową funkcję, kiedy tylko ma na to ochotę, najzwyczajniej w świecie odznaczając ją na swoim smartfonie.

Netflix inteligentne pobieranie

Czy Inteligentne pobieranie będzie dostępne na iOS?

Jak podaje portal Buzzfeed, użytkownicy iOS doczekają się funkcji Inteligentnego pobierania w aplikacji Netflix jeszcze przed końcem 2018 roku. Póki co funkcja dostępna jest tylko na urządzeniach z systemem Android.

Czy będziesz używać funkcji Inteligentne pobieranie?

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Internet Netflix