Netflix ostrzega przed zabawą fanów filmu "Nie otwieraj oczu". Co to jest "Bird Box Challenge"?

Sergiusz Kurczuk
03.01.2019 13:17
Netflix ostrzega przed zabawą fanów filmu "Nie otwieraj oczu". Co to jest "Bird Box Challenge"? Fot. kadr z filmu Nie otwieraj oczu

Sukces filmu Netfliksa "Nie otwieraj oczu" sprawił, że widzowie na całym świecie postanowili poczuć się jak jego główni bohaterowie. W tym celu powstał "Bird Box Challenge". Internetowa zabawa może się jednak skończyć tragicznie. 

Platforma Netflix odniosło kolejny ogromny sukces. Wszystko za sprawą nowego filmu z Sandrą Bullock w roli głównej, pod tytułem "Nie otwieraj oczu". Do tej pory oryginalną produkcję Netfliksa obejrzało już ponad 45 milionów widzów na całym świecie. Popularność filmu sprawiła, że w mediach społecznościowych pojawiła się nowa moda zwana "Bird Box Challenge". O co w niej chodzi?

"Bird Box Challenge" - co to jest?

Film w reżyserii Susanne Bier opowiada o postapokaliptycznym świecie, w którym tajemnicza siła zmusza do popełnienia samobójstwa wszystkich ludzi, którzy widzą. Świadoma zagrożenia Malorie, postanawia ratować siebie i swoje dzieci, poruszając się po świecie zupełnie po omacku. Przypadkowe spojrzenia powstrzymuje mocno zawiązana przepaska na oczy. Pomysł twórców filmu tak bardzo przypadł do gustu widzom, że postanowili poczuć się jak bohaterowie "Nie otwieraj oczu".

Media społecznościowe opanował więc "Bird Box Challenge" - zabawa polegająca na zawiązaniu sobie oczu i sprawdzeniu się w różnych czynnościach. Jak wygląda to w praktyce?

"Bird Box Challenge" - nie róbcie tego w domu

Nie trudno domyślić się, że zabawa może zakończyć się tragicznie. W związku z tym przedstawiciele Netfliksa postanowili wezwać fanów "Nie otwieraj oczu" do zaprzestania uczestniczenia w "Bird Box Challenge". 

Trudno w to uwierzyć, że musimy to mówić, ale: PROSIMY, NIE RÓBCIE SOBIE KRZYWDY PRZY POMOCY TEGO CAŁEGO "BIRD BOX CHALLENGE". Nie wiemy, kto to zaczął i doceniamy waszą miłość do filmu, ale Chłopiec i Dziewczynka mają tylko jedno życzenie na rok 2019 i chodzi o to, żebyście nie kończyli w szpitalach z powodu memów.

Przyłączamy się do apelu Netfliksa. No, chyba że macie moce podobne do tych, które posiadał główny bohater serialu "Daredevil". W przeciwnym wypadku lepiej nie próbujcie naśladować Malorie. To nie pierwszy filmowy challenge w ostatnich miesiącach. Tuż po premierze "Ostatnich Jedi" internetem zawładnął "Kylo Ren Challenge". Po premierze "Black Panthera" popularność zdobył "M'Baku Challenge". Jednak one w przeciwieństwie do "Bird Box Challenge" nie miały prawa skończyć się w szpitalu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.