Nastoletnia czarownica powraca! I wiemy, kto zagra Sabrinę w nowym serialu Netflixa

Natalia Hluzow
08.01.2018 17:28
Nastoletnia czarownica powraca! I wiemy, kto zagra Sabrinę w nowym serialu Netflixa Fot. kadr z serialu

Reboot „Sabriny nastoletniej czarownicy” ma totalnie różnić się od serialu z lat 90. Podobnie jak główna bohaterka, w którą kiedyś wcielała się Melissa Joan Hart. Kto zagra ją teraz?

Większość z nas pamięta Sabrinę jako miłą i zabawną blondynkę z sit-comu, która musiała zmagać się nie tylko z problemami typowej nastolatki, ale też ze swoimi magicznymi mocami, które często komplikowały sprawy przynosząc komiczne efekty. Teraz bohaterka powraca w reboocie serialu przygotowanym dla Netflixa, jednak w o wiele bardziej mrocznej i przerażającej wersji.

Produkcja będzie ekranizacją komiksu „Chilling Adventures of Sabrina”. W nowym, makabrycznym wcieleniu młodej czarownicy zobaczymy Kiernan Shipkę, która fanom serialu „Mad Men” może być znana jako córka Dona Drapera. Informacja ta znalazła się na oficjalnej stronie Archie Comics i jednocześnie ogłosił ją twórca komiksu, a zarazem producent i twórca serialu, Roberto Aguirre-Sacasa:

Sabrina narodziła się w 1962 roku na łamach komiksu Archie’s Madhouse. Jej twórcami byli George Gladir i Dan DeCarlo. Własny komiks o tytule „Sabrina, nastoletnia czarownica” otrzymała w 1971 roku. To właśnie on stał się podstawą popularnego serialu z lat 90., a także serialu animowanego i kilku filmów z Melissą Joan Hart w roli głównej. „Chilling Adventures of Sabrina” to mroczna wariacja na temat historii nastoletniej czarownicy, która powstała w 2014 roku na łamach Archie Horror. Jej autorem jest Roberto Aguirre-Sacasa, również twórca „Riverdale” - serialu, który czerpie z Archie Comics i łączy się z opowieścią o Sabrinie.

sabrina 1 Fot. foto: kadr z wideo

Dlatego też serial Netflixa będzie realizowany przez tę samą ekipę filmowców w Warner Bros. TV, a za kamerą pilotażowego odcinka stanie Toland Krieger, który współpracował z Aguirrem-Sacasą także przy „Riverdale”.

W nowym serialu powrócą na pewno ciotki Hilda i Zelda oraz chłopak Sabriny – Harvey Kinkle. Pojawią się też Madam Satan, kuzyn Ambrose i przyjaciółka dziewczyny, Rosalind. Nie zostało jeszcze potwierdzone, czy na ekranie zobaczymy ponownie uwielbianego czarodzieja zaklętego w kota – Salema. Serial ma pojawić się na przełomie 2018 i 2019 roku i liczyć 20 odcinków.

Czy współczesna Sabrina stanie się tym, czym Buffy była dla nastolatek w latach 90.? Przekonamy się już niebawem.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.