Netflix potwierdził, że "Emily w Paryżu" doczeka się kolejnych sezonów!

11.01.2022 13:27
Netflix potwierdził, że "Emily w Paryżu" doczeka się kolejnych sezonów! Fot. materiały prasowe/Carole Bethuel/Netflix

Z pozoru niewinny, ale w rzeczywistości kontrowersyjny serial "Emily w Paryżu" doczeka się kolejnych sezonów - Netflix potwierdził, że zamówił dwie kolejne serie produkcji.

Emily w Paryżu doczeka się kolejnych dwóch sezonów

Niedawno zadebiutował 2. sezon produkcji Darrena Stara (konkretnie 22 grudnia) - ten z miejsca dotarł do 2. miejsca najchętniej oglądanych seriali Netflixa (oglądano go przez 107,6 milionów godzin) ostatniego tygodnia grudnia, ustępując jedynie "Wiedźminowi" (ten oglądano przez 168 milionów godzin).

Polecamy

Serial był przy okazji najchętniej oglądanym serialem komediowym serwisu w 2020 roku - obejrzano go w 58 milionach domostw w trakcie pierwszego miesiąca od premiery.

Sama produkcja "Emily w Paryżu" opowiada nam o tytułowej młodej kobiecie (w tej roli Lily Collins), która przeprowadza się z Chicago do Paryża, gdzie podejmuje pracę marzeń w agencji marketingowej. 

Tam jej życie ulega kompletnym zmianom. W 2. sezonie Emily wciąż stara się przyzwyczaić do życia w stolicy Francji. Kobieta staje się bohaterką trójkąta miłosnego ze swoim sąsiadem i pierwszą francuską przyjaciółką, a także stara się skupić na pracy, co staje się coraz trudniejsze. Oprócz tego na jej lekcjach francuskiego zaczyna się pojawiać inny imigrant, który zaczyna ją denerwować, ale także intrygować. 

W pozostałych rolach występują m.in. Philippine Leroy-Beaulieu, Ashley Park, Lucas Bravo, Samuel Arnold, Bruno Gouery, Camille Razat oraz William Abadie.

Polecamy

Tak jak wspomnieliśmy powyżej, na pozór niewinny serial nie uniknął kontrowersji - minister francuskiego rządu Joel Giraud naśmiewał się z faktu, że Emily dostała się na Saint-Tropez pociągiem, a w drugim sezonie pojawia się postać ukraińskiej złodziejki Petry, którą tamtejszy minister kultury Oleksandr Tkaczenko uznał za "ofensywny stereotyp".

Oprócz tego jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, że twórcy serialu postanowili zafundować jurorom Złotych Globów luksusowe wakacje na jachcie w zamian za nominowanie serialu w najważniejszych kategoriach. Jak nietrudno się domyślić, taka korupcja wywołała niemałą burzę w branży i była jednym z powodów, dla których tegoroczne rozdanie statuetek odbyło się za zamkniętymi drzwiami.

Daty premiery nowych odcinków na razie nie są znane.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.