06.12.2018 16:53

Netflix potwierdził, że powstanie 2. sezon serialu "Narcos: Meksyk"

Przedstawiciele Netflix potwierdzili, że powstanie drugi sezon spin-offu "Narcos" pod tytułem "Narcos: Meksyk". Na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje na serwisie.

Narcos: Meksyk
foto: materiały promocyjne

Nie minął nawet miesiąc od premiery serialu "Narcos: Meksyk", a Netfliks już potwierdził, że zobaczymy kontynuację w postaci drugiego sezonu. Fani produkcji nie są zaskoczeni, biorąc pod uwagę zakończenie pierwszego sezonu. Kiedy "Narcos: Meksyk" powróci z nowymi odcinkami?

"Narcos: Meksyk" sezon 2 - Netflix potwierdził kontynuację

Za tym, że zobaczymy dalszy ciąg historii o nakrotykowych kartelach z Ameryki Środkowej, nie przemawiał jedynie ostatni odcinek pierwszego sezonu. Showrunnerem produkcji jest Eric Newman, który podpisał z Netfliksem umowę na kilka lat i w wywiadach wspominał, że będzie kontynuował serial, tak długo, jak to możliwe. Informację o przedłużeniu "Narcos: Meksyk" potwierdził portal Variety. Na razie jednak nie wiadomo, co wydarzy się w drugim sezonie serialu.

"Narcos: Meksyk" to spin-off serialu "Narcos". Akcja również dzieje się w latach 80. XX wieku z tym że fabuła skupia się na narkotykowych baronach z Meksyku. Głównym bohaterem jest grany przez Diego Lunę Félix Gallardo. Przestępca zaczyna budować własny kartel i zarabiać miliony dolarów. Na jego trop wpada agent DEA Kiki Camarena, którego zagrał Michael Peña. Mężczyzna zostaje przeniesiony wraz z rodziną do Meksyku i szybko zdaje sobie sprawę, że nowe miejsce jest o wiele bardziej wymagające, niż praca w rodzimej Kalifornii.

"Narcos: Meksyk" sezon 2 - kiedy premiera?

Na razie nie wiadomo, kiedy zobaczymy nowe odcinki serialu "Narcos: Meksyk". Netflix milczy w tej sprawie, ale prawdopdoobnie premiera nie odbędzie się wcześniej niż koniec 2019 roku. Diego Luna jest obecnie zaangażowany w drugi aktorski serial dziejący się w świecie "Gwiezdnych Wojen". Aktor ponownie wcieli się w Cassiana Andora z filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie". Tym razem fani "Star Wars" zobaczą przeszłość bohatera. Nie potwierdzono, jednak kiedy rozpoczną się zdjęcia do niezatytułowanego serialu, więc trudno przewidzieć, której produkcji Luna wystąpi najpierw. Miłośnikom historii o kartelach narkotykowych pozostaje cierpliwie czekać na nowe informacje.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Narcos Netflix Narcos: Meksyk