Netflix stworzy aktorski serial na podstawie "Sandmana" Neila Gaimana

01.07.2019 09:44
3 Fot. Sandman

"Sandman" to jeden z najsłynniejszych komiksów Neila Gaimana i wydawnictwa Vertigo. Netflix ma w planach przeniesienie historii Morfeusza na mały ekran w aktorskiej wersji. 

Na tę informację czekały miliony miłośników komiksu z całego świata. Po 30 latach od premiery pierwszego numeru słynnej serii Neila Gaimana w końcu pojawi się adaptacja. Chociaż wiele lat temu w planach był film na podstawie "Sandmana", w dobie internetu zdecydowano się na bardziej adekwatne medium do przeniesienia słynnej powieści graficznej - serialu na platformie streamingowej. Produkcja trafi na Netflix.

"Sandman" - Netflix stworzy serial na podstawie komiksu

Jak podaje The Hollywood Reporter, już niedługo Netflix przygotuje zupełnie nową serialową adaptację komiksu. Do tej pory platforma stała produkcjami opartymi na przygodach superbohaterów Marvela. W związku z powstającą platformą streamingową Disneya, seriale na licencji Domu Pomysłów zostały skasowane. Szefowie Netfliksa musieli więc zwrócić się w innym kierunku. Według najnowszych informacji serwis podpisał umowę z Warner Bros. Television. Wszystko po to, by powołać do życia aktorską wersję "Sandmana". To dość ciekawa sytuacja, zważywszy, że Warner ma własną platformę DC Universe - poświęconą tytułom związanym z komiksami wydawnictwa.

1 Fot. Sandman

Za serial odpowie Allan Heinberg - scenarzysta "Wonder Woman" oraz takich seriali jak "Seks w wielkim mieście", "Chirurdzy" czy "Kochane kłopoty". Heinberg pracował wielokrotnie jako twórca komiksowy, między innymi przy seriach "Young Avengers", "Avengers: The Children’s Crusade",  "JLA: Crisis Of Conscience" oraz nowymi przygodami Wonder Woman. Twórca nie tylko napisze scenariusz, ale będzie również showrunnerem serialu. Gaiman będzie czuwał nad całością jako producent wykonawczy, w czym pomoże mu David Goyer.

Komiks ukazał się nakładem Vertigo - imprintu DC, w którym ukazywały się bardziej poważne serie, skierowane do dojrzalszego odbiorcy. "Samdman" łączy w sobie elementy horroru i fantasy. Głównym bohaterem jest Morfeusz - personifikacja snu. Protagonista był więziony przez 70 lat, ale udało mu się uciec, dokonać zemsty i odbudować upadające królestwo. Jednocześnie Morfeusz stara się dostosować do nowych czasów, w których przyszło mu żyć.

Przeczytaj także

"Sandman" na Netflix - kiedy premiera?

Na razie nie zdradzono żadnych dalszych informacji na temat powstającej produkcji. Trudno więc spekulować, kiedy "Sandman" trafi do bazy Netfliksa. Do tej pory kilkukrotnie próbowano zabrać się za dzieło Gaimana. Komiks jest jednak na tyle specyficzny, że trudno wyobrazić sobie, w jaki sposób twórcy zamierzają stworzyć adaptację. Wielu fanów "Sandmana" boi się, że przeniesienie historii na język filmu nie odda esencji papierowego oryginału. O tym, czy ich obawy się potwierdzą, dowiemy się za jakiś czas.

 

Zobacz też: Ponad 35 tysięcy religijnych aktywistów podpisało petycję do Netfliksa o skasowanie... serialu Amazona

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.