Netflix stworzy duński horror "Equinox". O czym opowie serial?
18.09.2019 12:08
Netflix stworzy duński horror "Equinox". O czym opowie serial? Fot. Reporters / STG/REPORTER

Serwis streamingowy Netflix zamówił serial pod tytułem "Equinox". Duńska produkcja zostanie oparta na słuchowisku grozy sprzed 34 lat. O czym będzie nowy horror?

Kilka lat temu Netflix rozpoczął produkcję oryginalnych filmów i seriali spoza Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wiele z nich, jak niemiecki "Dark" czy duński "The Rain" zyskały wielką popularność. Niedługo twórcy z ojczyzny klocków Lego znowu zaprezentują swój talent. Tym razem opowiadając przerażającą historię o zaginięciu i morderstwie.

"Equinox" - nowy duński serial Netflix

Jak podaje serwis Variety, Netflix zamówił sześcioodcinkowy horror pod tytułem "Equinox". Produkcja zostanie oparta na słynnym w Danii słuchowisku pod tym samym tytułem, które nadawano w 1985 roku. Teraz niesamowitą historię, mrożącą krew w żyłach, będzie mógł poznać cały świat. Z serial odpowie Tea Lindeburg znana między innymi z programu "Kødkataloget". Producentką "Equinox" została Piv Bernth, dzięki której powstał głośny "The Killing". Zdjęcia mają rozpocząć się jeszcze w 2019 roku. 

Przeczytaj także

Akcja serialu rozgrywa się w Danii i opowiada historię kobiety imieniem Anna. Bohaterka przeżyła traumę, ponieważ jako 10-letnia dziewczynka zniknęła ze szkoły w niewyjaśnionych okolicznościach. Po dwudziestu latach postanawia rozegrać walkę z własnymi demonami i wyjaśnić zdarzenie z 1999 roku. Okazuje się, że wszystkie osoby pamiętające to nietypowe wydarzenie nie żyją. W serialu zobaczymy wydarzenia dziejące się współcześnie oraz osadzone dwadzieścia lat wcześniej.

Producentka "Equinox" skomentowała powstającą produkcję w rozmowie z Variety.

"Equinox" to bardzo unikatowa opowieść o różnicy pomiędzy rzeczywistością i wyobraźnią oraz relacją między wolną wolą i losem. Wszystko to osadzone w normalnej duńskiej rodzinie.

Tesha Crawford - dyrektorka międzynarodowego oddziału Netfliksa działającego na terenie Europy Północnej również wypowiedziała się o nadchodzącym serialu.

["Equinox"] łączy historię, która odniosła sukces lokalny oraz dobrze przyjętą duńską producentkę. To bardzo inspirujące pracować nad narracją, która w zasadzie wywodzi się z mało tradycyjnego medium, jakim jest słuchowisko.

Zapowiada się naprawdę ciekawa produkcja.

"Equinox" - kiedy premiera nowego serialu Netflix?

Na razie nie zdradzono szczegółów dotyczących obsady i daty premiery serialu. Biorąc pod uwagę, że zdjęcia rozpoczną się w 2019 roku, niewykluczone, że "Equinox" trafi do bazy Netfliksa pod koniec roku 2020. Na razie fani duńskich produkcji muszą zadowolić się dwoma sezonami "The Rain".

Przeczytaj także

Zobacz też: Horrory 2020: jakie filmy grozy zadebiutują w 2020 roku?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.