18.09.2019 12:08

Netflix stworzy duński horror "Equinox". O czym opowie serial?

Serwis streamingowy Netflix zamówił serial pod tytułem "Equinox". Duńska produkcja zostanie oparta na słuchowisku grozy sprzed 34 lat. O czym będzie nowy horror?

Netflix
foto: Reporters / STG/REPORTER

Kilka lat temu Netflix rozpoczął produkcję oryginalnych filmów i seriali spoza Stanów Zjednoczonych Ameryki. Wiele z nich, jak niemiecki "Dark" czy duński "The Rain" zyskały wielką popularność. Niedługo twórcy z ojczyzny klocków Lego znowu zaprezentują swój talent. Tym razem opowiadając przerażającą historię o zaginięciu i morderstwie.

"Equinox" - nowy duński serial Netflix

Jak podaje serwis Variety, Netflix zamówił sześcioodcinkowy horror pod tytułem "Equinox". Produkcja zostanie oparta na słynnym w Danii słuchowisku pod tym samym tytułem, które nadawano w 1985 roku. Teraz niesamowitą historię, mrożącą krew w żyłach, będzie mógł poznać cały świat. Z serial odpowie Tea Lindeburg znana między innymi z programu "Kødkataloget". Producentką "Equinox" została Piv Bernth, dzięki której powstał głośny "The Killing". Zdjęcia mają rozpocząć się jeszcze w 2019 roku. 

Plakaty filmów "Pet Sematary", "Curse od La llorna" i "Child's Play", foto: Materiały promocyjne
Plakaty filmów "Pet Sematary", "Curse od La llorna" i "Child's Play", foto: Materiały promocyjne
Przeczytaj także Horrory 2019 - subiektywny ranking Antyradio.pl. Który film uznaliśmy za najlepszy?

Akcja serialu rozgrywa się w Danii i opowiada historię kobiety imieniem Anna. Bohaterka przeżyła traumę, ponieważ jako 10-letnia dziewczynka zniknęła ze szkoły w niewyjaśnionych okolicznościach. Po dwudziestu latach postanawia rozegrać walkę z własnymi demonami i wyjaśnić zdarzenie z 1999 roku. Okazuje się, że wszystkie osoby pamiętające to nietypowe wydarzenie nie żyją. W serialu zobaczymy wydarzenia dziejące się współcześnie oraz osadzone dwadzieścia lat wcześniej.

Producentka "Equinox" skomentowała powstającą produkcję w rozmowie z Variety.

"

"Equinox" to bardzo unikatowa opowieść o różnicy pomiędzy rzeczywistością i wyobraźnią oraz relacją między wolną wolą i losem. Wszystko to osadzone w normalnej duńskiej rodzinie. "

Tesha Crawford - dyrektorka międzynarodowego oddziału Netfliksa działającego na terenie Europy Północnej również wypowiedziała się o nadchodzącym serialu.

"

["Equinox"] łączy historię, która odniosła sukces lokalny oraz dobrze przyjętą duńską producentkę. To bardzo inspirujące pracować nad narracją, która w zasadzie wywodzi się z mało tradycyjnego medium, jakim jest słuchowisko. "

Zapowiada się naprawdę ciekawa produkcja.

"Equinox" - kiedy premiera nowego serialu Netflix?

Na razie nie zdradzono szczegółów dotyczących obsady i daty premiery serialu. Biorąc pod uwagę, że zdjęcia rozpoczną się w 2019 roku, niewykluczone, że "Equinox" trafi do bazy Netfliksa pod koniec roku 2020. Na razie fani duńskich produkcji muszą zadowolić się dwoma sezonami "The Rain".

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Przeczytaj także "The Rain": powstanie 3. i zarazem finałowy sezon serialu. Kiedy premiera?

Zobacz też: Horrory 2020: jakie filmy grozy zadebiutują w 2020 roku?

Tagi: Horror Netflix