Netflix stworzy kontynuację "Wikingów". O czym opowie serial "Valhalla"?

20.11.2019 10:02
Foto: materiały prasowe History|undefined Fot. materiały prasowe History

Platforma Netflix stworzy kontynuację popularnego serialu o wikingach, której pełny tytuł brzmieć będzie "Vikings: Valhalla". Co wiemy o produkcji?

"Wikingowie" to flagowy serial kanału History, przedstawiający historię legendarnego wikinga Ragnara Lothbroka i jego synów - Björna, Ubbe, Hvitserka, Sigurda i Ivara. Produkcja zakończy się wraz z 6. sezonem, jednak fani nie powinni mieć powodów do zmartwień. Netflix stworzy bowiem kontynuację serialu, zatytułowaną "Vikings: Valhalla".

"Vikings: Valhalla" - Netflix stworzy kontynuację "Wikingów"

Twórcą serialu będzie Jeb Stuart ("Szklana pułapka", "Ścigany"), który napisze również scenariusz. Pieczę nad produkcją sprawował będzie również twórca "Wikingów" - Michael Hirst, który wygłosił w tej sprawie oficjalne oświadczenie:

Jestem prze szczęśliwy mogąc ogłosić, że stworzymy kontynuację sagi wikingów. Myślę, że miliony fanów na całym świecie będą zachwycone wiarą, jaką pokładamy w studiu MGM i Netfliksie. Jeb Stuart to naprawdę wspaniały scenarzysta, który wniesie nowego ducha w historię jednych z najsłynniejszych wikingów w dziejach.

Przeczytaj także

Akcja "Vikings: Valhalla" rozpocznie się 100 lat po zakończeniu oryginalnej produkcji i będzie kolejnym rozdziałem wikińskiej sagi. Głównymi bohaterami będą jedni z najsłynniejszych wikingów: Leif Eriksson, który podążając na zachód założył pierwszą normańską osadę na Grenlandii, jego siostra Freydís Eiríksdóttir, która stale towarzyszyła mu w wyprawach, Harald III Srogi, który brał udział w najeździe Rusi Kijowskiej na Polskę Mieszka II, a od 1045 roku był królem całej Norwegii oraz Wilhelm Zdobywca - książę Normandii, który w 1066 roku zdobył tron Anglii.

Przeczytaj także

Szósty i zarazem finałowy sezon "Wikingów" zadebiutuje 4 grudnia 2019 roku (w Polsce emisja odbędzie się dzień później). Sezon, podobnie jak dwa poprzednie, został rozbity na dwie części liczące po 10 odcinków. Przy okazji zapowiedzi "Vikings: Valhalla", Michael Hirst udzielił również komentarza odnośnie finałowych odcinków:

Zawsze wiedziałem, jak zakończą się "Wikingowie" i teraz, po 89 odcinkach, naprawdę wierzę, że saga Ragnara Lothbroka i jego synów została opowiedziana i pozostawiamy fanów z właściwym zakończeniem, bo na takie zasługują. Jest to słodko-gorzkie pożegnanie, jednak przed nami jeszcze 20 odcinków, a te najbardziej ambitne i intensywne dopiero przed nami.

Przeczytaj także

Z okazji zbliżającej się premiery 6. sezonu, kanał History Polska rozpocznie powtórkę sezonu 5B. Emisja odcinków rozpocznie się 24 listopada o godzinie 23:55. 29 listopada 2019 roku odcinki znajdą się również w bibliotece Netfliksa.

Zobacz też: Gwiazdor "Wikingów" skomentował porównania serialu do "Gry o tron"

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.