Netflix stworzy kontynuację "Wikingów". O czym opowie serial "Valhalla"?

20.11.2019 10:02
Netflix stworzy kontynuację "Wikingów". O czym opowie serial "Valhalla"? Fot. materiały prasowe History

Platforma Netflix stworzy kontynuację popularnego serialu o wikingach, której pełny tytuł brzmieć będzie "Vikings: Valhalla". Co wiemy o produkcji?

"Wikingowie" to flagowy serial kanału History, przedstawiający historię legendarnego wikinga Ragnara Lothbroka i jego synów - Björna, Ubbe, Hvitserka, Sigurda i Ivara. Produkcja zakończy się wraz z 6. sezonem, jednak fani nie powinni mieć powodów do zmartwień. Netflix stworzy bowiem kontynuację serialu, zatytułowaną "Vikings: Valhalla".

"Vikings: Valhalla" - Netflix stworzy kontynuację "Wikingów"

Twórcą serialu będzie Jeb Stuart ("Szklana pułapka", "Ścigany"), który napisze również scenariusz. Pieczę nad produkcją sprawował będzie również twórca "Wikingów" - Michael Hirst, który wygłosił w tej sprawie oficjalne oświadczenie:

Jestem prze szczęśliwy mogąc ogłosić, że stworzymy kontynuację sagi wikingów. Myślę, że miliony fanów na całym świecie będą zachwycone wiarą, jaką pokładamy w studiu MGM i Netfliksie. Jeb Stuart to naprawdę wspaniały scenarzysta, który wniesie nowego ducha w historię jednych z najsłynniejszych wikingów w dziejach.

Przeczytaj także

Akcja "Vikings: Valhalla" rozpocznie się 100 lat po zakończeniu oryginalnej produkcji i będzie kolejnym rozdziałem wikińskiej sagi. Głównymi bohaterami będą jedni z najsłynniejszych wikingów: Leif Eriksson, który podążając na zachód założył pierwszą normańską osadę na Grenlandii, jego siostra Freydís Eiríksdóttir, która stale towarzyszyła mu w wyprawach, Harald III Srogi, który brał udział w najeździe Rusi Kijowskiej na Polskę Mieszka II, a od 1045 roku był królem całej Norwegii oraz Wilhelm Zdobywca - książę Normandii, który w 1066 roku zdobył tron Anglii.

Przeczytaj także

Szósty i zarazem finałowy sezon "Wikingów" zadebiutuje 4 grudnia 2019 roku (w Polsce emisja odbędzie się dzień później). Sezon, podobnie jak dwa poprzednie, został rozbity na dwie części liczące po 10 odcinków. Przy okazji zapowiedzi "Vikings: Valhalla", Michael Hirst udzielił również komentarza odnośnie finałowych odcinków:

Zawsze wiedziałem, jak zakończą się "Wikingowie" i teraz, po 89 odcinkach, naprawdę wierzę, że saga Ragnara Lothbroka i jego synów została opowiedziana i pozostawiamy fanów z właściwym zakończeniem, bo na takie zasługują. Jest to słodko-gorzkie pożegnanie, jednak przed nami jeszcze 20 odcinków, a te najbardziej ambitne i intensywne dopiero przed nami.

Przeczytaj także

Z okazji zbliżającej się premiery 6. sezonu, kanał History Polska rozpocznie powtórkę sezonu 5B. Emisja odcinków rozpocznie się 24 listopada o godzinie 23:55. 29 listopada 2019 roku odcinki znajdą się również w bibliotece Netfliksa.

Zobacz też: Gwiazdor "Wikingów" skomentował porównania serialu do "Gry o tron"

Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.