27.07.2018 13:47

Netflix stworzy serial w klimacie postapo na podstawie powieści graficznej „Daybreak”

Niedługo abonenci platformy Netflix będą mogli obejrzeć serial na podstawie powieści graficznej „Daybreak”. Historia opowie o miłości w postapokaliptycznej rzeczywistości. 

Netflix stworzy serial w klimacie postapo na podstawie powieści graficznej „Daybreak”
foto: okładka komiksu Daybreak

Komiksy to nie tylko historie o superbohaterach. Chociaż platforma Netflix jest za pan brat z herosami w obcisłych kostiumach, niebawem przeniesie na mały ekran powieść graficzną autorstwa Briana Ralpha, zatytułowaną „Daybreak”. Adaptacja będzie serialem, w którym zobaczymy realia po potężnej katastrofie, która zniszczyła znany dotychczas świat. 

„Daybreak” - nowy serial Netflix

Jak donosi Variety, Netflix zamówił 10 odcinków serialu bazującego na „Daybreak”. Wybrano również osoby odpowiedzialne za to przedsięwzięcie. Reżyserem został Brad Peyton znany z filmu „Rampage”. Showrunnerem produkcji będzie Aron Eli Coleite, który pracował przy „Star Trek: Discovery”. Obaj twórcy są również producentami wykonawczymi „Daybreak”. 

W komiksie Ralpha czytelnik mógł na własnej skórze poczuć klimat postapo. Wszystko za sprawą pierwszoosobowej narracji obecnej również w warstwie wizualnej. Odbiorca obserwował świat przedstawiony z oczu głównego bohatera. Nie wiadomo czy w serialu będzie podobnie, ale byłby to dość ciekawy zabieg. Protagonistą w „Daybreak” jest Josh - trzymający się na uboczu nastolatek. Chłopak próbuje odnaleźć swoją dziewczynę o imieniu Sam. By przetrwać w nowej rzeczywistości, musi współpracować z pozostałymi ocalałymi uczniami lokalnego high schoolu na przedmieściach jednego z kalifornijskich miast. 

Daybreak

Josh wkrótce dołącza do grupy, w której znajdują się między innymi się jego szkolny prześladowca oraz 12-letnia piromanka. Na ich drodze stają inne społeczności, które wytrzymały się po apokalipsie - sportowcy przypominający postacie z serii „Mad Max”, cheerleaderki przywodzące na myśl Amazonki oraz zachowujący się jak zombie Ghoulies. Na razie nie wiadomo, czy te same wątki pojawią się w netfliksowskiej adaptacji. 

„Daybreak” to nie jedyna produkcja oparta na komiksie, przy której Aron Eli Coleite będzie pracował dla Netfliksa. Powoła do życia serial na podstawie serii „Locke & Key”. Na razie nie wiadomo, kiedy „Daybreak” trafi na platformę Netflix. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Netflix Komiks