28.11.2018 11:48

Netflix stworzy seriale "Charlie i fabryka czekolady", "Matylda" i "Wielkomilud"

Gigant streamingowy przygotuje adaptacje książek Roalda Dahla. Netflix udostępnił krótki teaser nadchodzących produkcji na swoich mediach społecznościowych. 

Netflix stworzy seriale "Charlie i fabryka czekolady", "Matylda" i "Wielkomilud"
foto: kadr z filmu

Netflix we wtorek 27 listopada 2018 roku poinformował, iż doszedł do porozumienia z The Roald Dahl Story Company i przygotuje adaptacje książek popularnego autora. Wśród tytułów wymienionych przez giganta streamingowego znalazły się takie klasyki jak "Charlie i fabryka czekolady", "Matylda" i "Wielkomilud". Nie wiemy jednak, czy są to jedyne tytuły Dahla, które zostaną przeniesione na małe ekrany. 

Wiemy jednak jedno - wszystkie produkcje mają być "wyjątkowymi serialami animowanymi". Powstaną również dłuższe odcinki specjalne.

Netflix przygotuje bajki na podstawie twórczości Roalda Dahla

W informacji prasowej przygotowanej przez giganta streamingowego możemy przeczytać oświadczenia ze strony osób zaangażowanych w nowy projekt firmy Dahla i Netfliksa. Wdowa po autorze, Felicia Dahl, jest przekonana, że jej mąż byłby bardzo podekscytowany perspektywą współpracy z platformą:

"

Naszą misją jest pokazanie dzieciom unikalnej magii i pozytywnych przekazów płynących z książek Roalda Dahla. To partnerstwo z Netfliksem jest ruchem w osiągnięciu tego celu i niewątpliwie otwiera nowy rozdział w historii tej firmy. Wiem, że Roald byłby podekscytowany naszą wizją.  "

Na temat nadchodzących produkcji wypowiedziała się również wiceszefowa działu Zawartości dla dzieci i rodziny w Netfliksie Melissa Cobb. Kobieta stwierdziła, że dla platformy praca nad adaptacjami książek Dahla jest zaszczytem:

"

Zanurzenie się w twórczości Roalda Dahla było dla nas wielką przyjemnością. Jesteśmy zaszczyceni, że firma zaufała nam i pozwoliła na przeniesienie jego twórczości na ekrany, aby dzieci i rodziny na całym świecie mogły poznać jego tytuły. Mamy spore ambicje na przedstawienie postaci Dahla w nowy i świeży sposób. "

Kiedy premiera nowych seriali Netfliksa?

Na razie nie znamy dokładnych planów dotyczących produkcji opartych o dzieła Dahla. Autor nie jest jedynym brytyjskim autorem, którego tytuły zostaną przetransformowane w filmy i seriale - kilka miesięcy temu platforma zapowiedziała, że przygotuje produkcje na podstawie "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Netflix