Netflix tworzy kolejny serial na bazie komiksu. Mowa o "Grendel" od Dark Horse

15.09.2021 11:33
Netflix tworzy kolejny serial na bazie komiksu. Mowa o "Grendel" od Dark Horse Fot. materiały prasowe/Dark Horse Entertainment

Netflix zamówił osiem odcinków serialu "Grendel", bazującego na serii komiksów o zamaskowanym mścicielu od Matta Wagnera i wydawnictwa Dark Horse. Wielokrotnie nagradzany tytuł jest jedną z najpopularniejszych serii niezależnych komiksów w historii.

Grendel - Netflix tworzy kolejny serial na bazie komiksów

Jak podaje serwis Deadline, twórcy już znaleźli odtwórców głównych bohaterów serialu - w tytułową rolę wcieli się Abubakr Ali ("Power Book II: Ghost"). To oznacza, że będzie pierwszym aktorem arabskiego pochodzenia w głównej roli w adaptacji komiksu od Netflix.

Polecamy

Serial zostanie napisany i wyprodukowany przez Andrew Dabba, który pracował przy "Resident Evil" i "Supernatural" i powstanie w ramach umowy "first look" między Dark Horse Entertainment a Netflix.

W obsadzie pojawią się również Jaime Ray Newman, Julian Black Antelope, Madeline Zima, Kevin Corrigan, Emma Ho, Erik Palladino, Brittany Allen oraz Andy Mientus.

"Grendel" opowiada o przygodach Huntera Rose'a (Ali), utalentowanego szermierza, pisarza i zabójcy, który chce pomścić śmierć swojej ukochanej. Mężczyzna postanawia wypowiedzieć wojnę zbrodniarzom z Nowego Jorku, ale pewnym momencie uświadamia sobie, że po co ma się z nimi bić, skoro może do nich dołączyć?

Polecamy

Twórca serii, Matt Wagner będzie producentem wykonawczym serialu, razem z Mikiem Richardsonem, Keithem Goldbergiem i Chrisem Tongue'em z Dark Horse Entertainment. Rachel Goldberg wyreżyseruje dwa pierwsze odcinki serialu.

Dark Horse Entertainment i Netflix współpracowali już przy "The Umbrella Academy" i "Poler" Jonasa Akerlunda. W produkcji jest również "Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles". Niestety, data premiery "Grendela" na razie jest nieznana.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.