Netflix wprowadza nową funkcję. Na co nam pozwoli?

28.04.2021 16:00
Netflix wprowadza nową funkcję. Na co nam pozwoli? Fot. We Design/shutterstock.com

Netflix próbuje kolejnych sposobów na to, by zachęcić nas do oglądania kolejnych produkcji w serwisie. W tym celu platforma wprowadziła nową funkcję.

Netflix wprowadził nową funkcję do serwisu

Dobra rozrywka to coś, czego każdy z nas szuka na Netflix. Właśnie dlatego serwis postanowił dodać nowy przycisk, który nie tylko ma ułatwić wybór filmu, czy serialu na wieczorny seans, ale także zachęcić do odkrywania kolejnych emocjonujących tytułów.

Polecamy

Teraz wystarczy kliknąć "Odtwórz losowo", by trafić na zyskujący popularność serial, odszukać interesujący dokument, czy natknąć się na nowy gatunek filmowy.

Jak czytamy w oświadczeniu Netfliksa, według badań przeciętny człowiek spędza 1,3 roku życia na poszukiwaniach czegoś do obejrzenia. Nie chodzi tutaj o brak wyboru - czasami po prostu ciężko jest podjąć jakąkolwiek decyzję, bo propozycji jest wręcz ZA dużo. Właśnie dlatego Netflix stworzył przycisk "Odtwórz losowo".

Polecamy

Jak to działa:

Wystarczy kliknąć "Odtwórz losowo", aby zobaczyć nową propozycję filmu lub serialu. Wówczas "Maszyna losująca" będzie wybierać tytuły na podstawie treści już wcześniej obejrzanych przez użytkownika, więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że rekomendacja przypadnie mu do gustu.

Jeżeli jednak pierwsza rekomendacja okaże się nietrafiona, Netflix przygotował plan B, czyli "Odtwórz coś innego". Wówczas poza nowościami może pojawić się propozycja włączonego wcześniej, ale niedokończonego filmu czy serialu lub jeden z tytułów z "Mojej listy".

Przycisk "Odtwórz losowo" można znaleźć w paru miejscach na Netflix:

  • pod nazwą profilu
  • w dziesiątym rzędzie na stronie głównej
  • w menu po lewej stronie ekranu
Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.