10.09.2020 12:37

Netflix z dobrymi wieściami dla fanów serialu "Sex Education"

Netflix zdradził, że ruszyły prace nad kolejnym sezonem serialu "Sex Education". Fani przygód Otisa i jego znajomych mogą już zacierać ręce.

Sex Education
foto: Ian West/Press Association/East News

"Sex Education" to jeden z głośniejszych seriali Netflixa. Matka głównego bohatera, nastolatka Otisa jest seksuolożką. Produkcja ukazuje problemy młodzieży związane z seksualnością i daje im rozwiązania pierwszych problemów związanych z tematem. Przy okazji pełni też rolę edukacyjną skierowaną do widzów w każdym wieku. Serial przełamuje tabu, odpowiada na pytania młodych, a starszym pokazuje, w jaki sposób rozmawiać ze swoimi pociechami.

Sex Education. Ruszyły prace nad nowym sezonem

W pierwszym sezonie serialu poznajemy jego głównych bohaterów oraz jesteśmy świadkami rozwoju przyjaźni nieśmiałego Otisa z Maeve, postrzeganą jako "złą dziewczynę". Nastolatkowie korzystając z wierzy matki chłopaka, zakładają szkolną klinikę i rozwiązują problemy seksualne znajomych.

Foto: kadr z serialu "Sex Education"/ Netflix
Foto: kadr z serialu "Sex Education"/ Netflix
Przeczytaj także Jakich wartościowych lekcji udzielił nam serial "Sex Education"? Zobaczcie wideo od Netflix

Chociaż formuła bardzo spodobała się widzom, twórcy postanowili zmienić ją w drugim sezonie. W produkcji pojawiły się nowe twarze i szereg jeszcze dokładniej analizowanych problemów młodzieży. Krytycy złośliwie zauważali, że szkoła Otisa to skupisko wątpliwości związanych z bliskością, seksualnością oraz dorastaniem. Zdarzały się także głosy, że w serialu pojawia się niespotykana liczba nieheteronormatywnych uczniów. Po drugiej stronie barykady stanęli fani produkcji, którzy zaprzeczyli negatywnym opiniom. Podkreślali, że serial jedynie ukazuje skalę problemu związaną z brakiem edukacji seksualnej.

Jeśli lubicie "Sex Education" i czekacie na dalsze losy Otisa, możecie zacząć się cieszyć. Netflix opublikował w swoich social mediach informację, że ruszyła produkcja trzeciego sezonu serialu.

Póki co nie znamy szczegółów kolejnego sezonu produkcji. Najprawdopodobniej fabuła serii rozwinie relację Otisa i Maeve, która w drugim sezonie zeszła na dalszy plan.

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix
Przeczytaj także "Sex Education" - zobaczcie zabawne wpadki z planu 2. sezonu [WIDEO]
Tagi: Seriale Netflix