Netflix z rekordowymi wynikami w czasie pandemii. Przybyło wielu subskrybentów

22.04.2020 10:46
Netflix z rekordowymi wynikami w czasie pandemii. Przybyło wielu subskrybentów Fot. Shutterstock - zdjęcie poglądowe

Platforma Netflix zanotowała w ostatnich tygodniach rekordowe wyniki. Liczba subskrybentów wystrzeliła w górę. Wszystko dzięki pandemii koronawirusa.

Przymusowa kwarantanna znacząco przekłada się na zainteresowanie serwisami VoD. Ludzie wykorzystują wolny czas do nadrabiania filmowo-serialowych zaległości. Nic zatem dziwnego, że platformy pokroju Netfliksa i HBO GO przeżywają właśnie prawdziwy rozkwit. W przypadku tego pierwszego wzrost zainteresowania widać w liczbach. Gigant streamingowy zanotował w ostatnich tygodniach rekordowe wyniki. Ilu ma obecnie subskrybentów?

Netflix z rekordowymi wynikami w czasie pandemii

Podczas ostatniej konferencji dla inwestorów Netfliksa zaprezentowano wyniki, jakie w ciągu ostatnich miesięcy uzyskała platforma. Te naprawdę robią wrażenie. W minionym kwartale przybyło aż 15,77 mln nowych subskrybentów, co jest najlepszym wynikiem w historii platformy. Łączna liczba subskrybentów Netfliksa wynosi obecnie 182,86 mln.

Przeczytaj także

Liczba nowych subskrybentów dwukrotnie przewyższyła prognozy. Przychody platformy na ostatnie 3 miesiące wyniosły 5,77 mld dolarów przychodów i 709 mln dolarów zysku netto. Choć dane dotyczą przedziału czasowego styczeń-marzec, włodarze platformy potwierdzili, że największe zainteresowanie przypadło właśnie na marzec, gdy zaczęto wprowadzać przymus samoizolacji w związku z pandemią koronawirusa. W styczniu i lutym ilość nowych użytkowników oscylowała w podobnych wzrostach, co w poprzednich dwóch latach. Dopiero w marcu ilość subskrybentów raptownie wystrzeliła w górę.

Przeczytaj także

Przedstawiciele serwisu uspokoili również fanów, którzy martwili się o planowane na ten rok premiery filmowe i serialowe. Zapewniono, że Netflix kręci swoje produkcje z dużym wyprzedzeniem i to w wielu krajach jednocześnie. Większość tego, co zostało zaplanowane na 2020 rok ma już skończone zdjęcia, a prace nad montażem i tworzeniem efektów specjalnych są prowadzone w sposób zdalny. 

Przeczytaj także

Prawdziwe problemy zaczną się dopiero w przypadku premier przypadających na rok 2021 i 2022. Ucierpieć mogą takie hity jak "Wiedźmin" i "Sex Education". Netflix stara się jak może, żeby zapewnić rozrywkę swoim użytkowaniom. Oprócz debiutów "Netflix Originals" platforma wykupuje również prawa do rozmaitych nowości, jak chociażby polskiego horroru "W Lasie Dziś Nie Zaśnie Nikt", czy film "Enola Holmes" z Henrym Cavillem i Millie Bobby Brown, który ukaże się w serwisie jeszcze w tym roku.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.