Netflix zapowiada polski serial o słowiańskich mitach. Oto "Krakowskie potwory"

11.01.2022 15:04
Netflix zapowiada polski serial o słowiańskich mitach. Oto "Krakowskie potwory" Fot. materiały prasowe/Netflix

"Krakowskie potwory" to nowa polska propozycja platformy Netflix od ekipy odpowiedzialnej za sukces serialu HBO "Wataha". Co już wiemy o produkcji?

Krakowskie potwory - oto nowy polski serial Netflixa

"Krakowskie potwory" to dramat z elementami fantasy, przyglądający się losom pewnej studentki medycyny, która odkrywa tajne stowarzyszenie. Jej członkowie, pod przykrywką badań naukowych, tak naprawdę konfrontują się ze światem zjawisk nadprzyrodzonych.

Polecamy

Dzięki znajomości z członkami elitarnej grupy, Alex poznaje prawdziwe oblicze słowiańskiej mitologii i legend dawnego Krakowa, wchodząc do świata pełnego pradawnych potworów i bóstw. Co więcej - dziewczyna dowie się przerażającej prawdy o tym, co owe legendy i mity przemilczały. Zapowiada się naprawdę interesująco.

Jak czytamy w oświadczeniu Netflix, "Krakowskie potwory" to także uniwersalna opowieść o dorastającej kobiecie, która musi określić swoją tożsamość i odnaleźć swoją własną, wewnętrzną życiową siłę.

W sieci zadebiutowały właśnie pierwsze fotografie z serialu. Materiał przedstawiony w mediach społecznościowych Netflixa prezentuje się następująco:

Polecamy

Reżyserkami serialu jest duet Kasia Adamik i Olga Chajdas. Wcześniej pracowały nad "Watahą", "1983" od Netflixa, czy pierwszym polskim filmie oryginalnym platformy "Erotica 2022". Autorkami scenariusza ośmioodcinkowego serialu są natomiast Magdalena Lankosz, Anna Sieńska, Gaja Grzegorzewska. 

Na ekranie zobaczymy zaś takich aktorów i aktorki jak: Andrzej Chyra, Barbara Liberek, Stanisław Linowski czy Małgorzata Bela. Serial ma zadebiutować na Netflix już wiosną 2022 roku, ale dokładnej daty na razie nie znamy.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.