23.02.2019 10:48

Netflix zaprezentował obsadę 2. sezonu "Altered Carbon". Anthony Mackie głównym bohaterem

Streamingowy gigant udostępnił wideo, w którym poznaliśmy nowych członków obsady 2. sezonu serialu "Altered Carbon". W Tekashiego Covacsa wcieli się Anthony Mackie, a do obsady powróci Chris Conner, który gra sztuczną inteligencję o imieniu Poe. 

Anthony Mackie w Altered Carbon
foto: kadr z wideo

Netflix naprawdę się postarał - w sieci pojawiło się wideo, w którym zaprezentowano obsadę 2. sezonu serialu "Altered Carbon", które garściami czerpie z dokonań anime i mangi pokroju "Ghost In The Shell". Obecność tzw. powłok w uniwersum powoduje, że ludzie mogą w większości bezproblemowo oszukać swoją biologię, zmieniać wygląd, a jednocześnie wciąż pozostać tymi samymi osobami. 

Poznaliśmy obsadę 2. sezonu Altered Carbon

Twórcy postanowili z tego korzystać i w 2. sezonie serialu główną rolę Tekashiego Kovacsa zagra Anthony Mackie, najbardziej znany z występów w filmach Marvela - wciela się on bowiem w Falcona, byłego żołnierza, który używa specjalnego egzoszkieletu pozwalającego mu na latanie. Tym razem mężczyzna wcieli się w wysoce niebezpiecznego najemnika, którego głównym celem w życiu jest odnalezienie swojej ukochanej Quellcrist Falconer (w tej roli powracająca Renee Elise Goldsberry). A tak prezentuje się wspomniane wideo:

Czym inspirowali się twórcy „Altered Carbon”, czyli motywy z innych dzieł w nowym serialu Netflixa
Czym inspirowali się twórcy „Altered Carbon”, czyli motywy z innych dzieł w nowym serialu Netflixa
Przeczytaj także Czym inspirowali się twórcy „Altered Carbon”, czyli motywy z innych dzieł w nowym serialu Netflixa

W 2. sezonie powróci również Chris Conner, który wcielał się w ulubieńca widzów - sztuczną inteligencję o imieniu Edgar Poe, która starała się pomóc Tekashiemu w zamian za to, że mogła się uczyć tego, co to znaczy być człowiekiem. Do obsady dołączą zaś:

  • Simmone Missick jako Trepp - świetna płatana zabójczyni, Trepp jest znana jako kobieta, która potrafi wytropić każdą osobę na świecie za odpowiednią opłatą.
  • Dina Shihabi jako Dig 301 - S.I., która miała pomagać ludzkim archeologom. Dig odnajduje jednak nowy cel, gdy poznaje Edgara Poe. 
  • Torben Liebrecht jako pułkownik Ivan Carrera - szef służb specjalnych Protektoratu, którego zadaniem jest odnalezienie i likwidacja Tekashiego.
  • James Saito jako Tanaseda Hideki - mający setki lat szef Yakuzy kontroluje zorganizowaną przestępczość na planecie Harlana i ma przeszłość z Takeshim.

Niestety, tajemnicą pozostaje data premiery 2. sezonu "Altered Carbon". Kto wie, może serial zobaczymy jeszcze w 2019 roku? 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Netflix Altered Carbon