Netflix został ukarany za "promowanie kazirodztwa i homoseksualizmu". Musi usunąć serial

17.12.2021 11:53
Netflix został ukarany za "promowanie kazirodztwa i homoseksualizmu". Musi usunąć serial Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Netflix znalazł się w tarapatach. Firma została niedawno ukarana grzywną za "promowanie homoseksualizmu i kazirodztwa". Platforma musi również usunąć jeden z seriali.

Netflix został ukarany za promowanie seriali "sprzecznych z zasadami moralności"

Jak informuje turecki serwis Duvar, Najwyższa Rada Radiofonii i Telewizji w Turcji (RTUK) postanowiła ukarać Netflix. Platforma streamingowa musi zapłacić grzywnę (sumy nie upubliczniono) i usunąć hiszpański serial "Im więcej, tym przyjemniej" za sprzeczne z zasadami moralności promowanie homoseksualizmu, kazirodztwa i swingowania. 

Polecamy

Z relacji wspomnianego portalu wynika, że Najwyższa Rada Radiofonii i Telewizji w Turcji nałożyła grzywnę na amerykańską platformę Netflix, w związku z emisją hiszpańskiego serialu "Im więcej, tym przyjemniej".

Serwis nie jest jedynym podmiotem, który niedawno ukarano. Grzywny otrzymali również krytyczni wobec rządu nadawcy TELE1 i Halk TV oraz inną platformę streamingową za "zniewagę wartości religijnych" oraz nazywanie prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana "dyktatorem".

Polecamy

Całość jest oczywiście szeroko zakrojonym przykładem próby cenzurowania mediów opozycyjnych i twórców, którzy prezentują w swoich dziełach wartości różne od "linii partii". Jak podkreśla Duvar, w sprawie kar wypowiedział się poseł Okan Konuralp, który w RTUK reprezentuje opozycyjną Partię Ludowo-Republikańską (CHP).

Ten bronił wyemitowanych na łamach TELE1 słów swojego kolegi z partii, Engina Altay'a, który nazwał Erdogana dyktatorem. Jego zdaniem wymierzenie kary za tego typu wypowiedź to zamach na wolność słowa i immunitet poselski. 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.