16.11.2018 12:41

Netflix zrobi serial o II wojnie światowej. Animację wyreżyseruje Polak

Netflix planuje stworzenie czteroczęściowej animacji o II wojnie światowej. Za jej realizację odpowiedzialny będzie polski filmowiec, Grzegorz Jonkajtys. 

The Liberator Netflix
foto: materiały prasowe Netflix

Netflix postanowił dołożyć kolejną cegiełkę do bogatej oferty filmów wojennych poświęconych II wojnie światowej. Tym razem będzie to ekranizacja książki Aleksa Kershawa pt. "The Liberator". Będzie to pierwszy projekt zrealizowany w technologii Trioscope, która pozwala tworzyć nowoczesną hybrydową animację z połączenia CGI i z gry aktorskiej. 

"Liberator" na Netflix - twórcy animacji

Za rozwój technologii Trioscope odpowiada Grzegorz Jonkajtys wraz z L.C. Crowleyem z firmy School of Humans. Polski spec od efektów specjalnych, który pracował m.in. nad "Sin City" i "Labiryntem Fauna", będzie też reżyserem serialu. Jego pomysłodawcą i twórcą scenariusza jest natomiast Jeb Stuart  ("Szklana pułapka"). Stuart będzie też producentem wykonawczym. Podobnie jak twórca literackiego pierwowzoru, Alex Kershaw.

"The Liberator" - o czym będzie nowy serial Netfliksa?

"Liberator" autorstwa Aleksa Kershawa to opowieść o bohaterskich walkach Feliksa Sparksa, który uczestniczył w najcięższych walkach II wojny światowej. Wraz z podległymi mu jednostkami walczył ponad 500 dni, by wyzwolić Europę z rąk okupanta. Serial zaprezentuje krwawy marsz Sparksa i 157. pułku piechoty z Oklahomy przez Stary Kontynent, aż do wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau. 

Prace nad animacją dopiero się rozpoczęły. Nieznana jest jeszcze data premiery "Liberatora" na Netflix.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Netflix