03.12.2018 10:20

Nick Nolte dołączył do uniwersum "Star Wars". W kogo wcieli się w serialu "The Mandalorian"?

Do obsady serialu "The Mandalorian" dołączył aktor Nick Nolte. Natomiast druga produkcja dziejąca się w świecie Gwiezdnych Wojen z Pedro Pascalem ma już showrunnera.

Nick Nolte dołączył do uniwersum "Star Wars".  W kogo wcieli się w serialu "The Mandalorian"?
foto: Brian Ach/Invision/AP/East News, kadr z serialu The Mandalorian

Wygląda na to, że pierwsze aktorskie seriale dziejące się w świecie "Gwiezdnych Wojen" zaczęły się na dobre krystalizować. Obsada "The Mandalorian" powiększyła się o hollywoodzkiego gwiazdora Nicka Nolte. Z kolei wciąż niezatytułowany prequel spin-offa "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie" otrzymał showrunnera w postaci Stephena Schiffa.

"The Mandalorian" - Nick Nolte zagra w serialu "Gwiezdne Wojny"

Nick Nolte

To, że najwięksi aktorzy występują w produkcjach telewizyjnych bądź internetowych od kilku lat, nikogo nie dziwi. Mimo wszystko informacja o nowym aktorze, który dołączył do "The Mandalorian" było dla fanów "Star Wars" zaskoczeniem. Doniesienie potwierdził portal The Hollywood Reporter. To już trzecie nazwisko, które zostało ogłoszone przez twórców produkcji. Do tej pory wiadomo było, że prawdopodobnie w tytułowej roli zobaczymy Pedro Pascala oraz że w serialu wystąpi również gwiazda kobiecego MMA w Stanach Zjednoczonych - Gina Carano. Na razie nie wiadomo, w kogo wcieli się Nolte. Fani nie wykluczają, że to właśnie on będzie tytułowym samotnym strzelcem z planety Mandalora. To nie koniec sław, maczających palce w pierwszym aktorskim serialu "Gwiezdne Wojny". Showrunnerem całego przedsięwzięcia jest Jon Favreau, a za kamerą stanie wielu znanych reżyserów, między innymi Taika Waititi.

Prequel "Łotra 1" ma showrunnera

Angaż Nicka Nolte to nie jedyna informacja dotycząca wciąż rozszerzającego się uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Według doniesień serwisu Collider, za drugą produkcję, tym razem rozgrywającą się w trakcie trwania pierwszej trylogii, odpowie Stephen Schiff. Filmowiec jest znany jako scenarzysta i producent wykonawczy takich tytułów jak "Lolita" (1997), "Prawdziwa zbrodnia", "Wall Street: Pieniądz nie śpi" czy serial "Zawód: Amerykanin". Przez lata pracował również jako dziennikarz "The New Yorker" i "Vanity Fair" i w 1980 roku został laureatem Nagrody Pulitzera.

Na razie o drugim aktorskim serialu w świecie "Star Wars" wiadomo nie wiele. Potwierdzono, że akcja będzie rozgrywać się przed wydarzeniami z filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie". Widzowie poznają przeszłość Cassiana Andora granego przez Diego Lunę. Wciąż nie podano daty premiery obu produkcji. Mają zadebiutować na wciąż powstającej platformie streamingowej Disney+. Start serwisu jest planowany na połowę 2019 roku.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Star Wars