23.04.2018 13:20

Nie powstanie 4. sezon serialu „Ash kontra Martwe zło”. Co się stanie z postacią graną przez Bruce'a Campbella?

Smutne wieści dla fanów Asha Williamsa. Nie zobaczymy kontynuacji serialu poświęconego walce z Martwym złem.

Ash Williams (Bruce Campbell)
foto: kadr z serialu Ash kontra Martwe zło

Kiedy w 2013 roku stacja Starz ogłosiła, że pracuje nad rebootem „Martwego zła”, fani serii byli wniebowzięci. Gdy okazało się, że produkcja tak naprawdę będzie kontynuacją przygód Asha Williamsa, a do głównej roli powróci po latach Bruce Campbell, szczęściu nie było końca. Pod koniec 2015 roku serial zadebiutował na antenie stacji. Pierwszy odcinek reżyserował Sam Raimi, a pieczę nad kolejnymi miał Ted Raimi. Fani byli usatysfakcjonowani, więc „Ash kontra Martwe zło” powrócił w dwóch kolejnych sezonach. Właśnie kończący się sezon 3. będzie ostatnią przygodą Asha Williamsa. Okazuje się, że twórcy skasowali produkcję. Poinformował o tym również Campbell.

„Ash kontra Martwe zło” sezon 4. nigdy nie dojdzie do skutku?

Na oficjalnym Twitterze aktora słynącego z uzbrojonego w piłę mechaniczną zamiast dłoni pogromcę demonów, pojawił się poruszający dla fanów serii wpis, w którym Campbell dziękuje za wieloletnią pracę przy „Martwym źle” i zapowiada koniec serialu. 

"

„Ash kontra Martwe zło” to była jazda życia. Ash Williams to była rola życia. Zawsze będę wdzięczny Starz, Samowi Raimiemu, Robowi Tapertowi o naszej niezajechanej rzeszy fanów za szansę na odświeżenie marki, która napędziła nasze kariery. Dziękuję wam! "

O skasowaniu serialu spekulowano już od jakiegoś czasu. Na początku roku 2018 Campbell zapowiedział, że jeśli Starz nie zapowie kolejnego sezonu, jego bohater pożegna się z widzami na zawsze. Całkiem możliwe więc, że ostatni odcinek 3. sezonu serialu „Ash kontra Martwe zło” to ostatnia okazja do zobaczenia Asha w akcji. Fani horroru o zabarwieniu komediowym postanowili się jednak nie poddawać. Zorganizowali petycję, w której zachęcają platformę Netflix do przejęcia serii. Jeśli chcecie wspomóc jej twórców, kliknijcie TUTAJ.  Podobnie stało się z serialem „Black Mirror”, którego ostatnie sezony wyprodukował serwis streamingowy. Oczywiście z czasem możemy spodziewać się remake'u serii, ale prawdziwi fani dobrze wiedzą, że to nie to samo, co oryginalna wersja. 

Dlaczego zdecydowano się anulować serial „Ash kontra Martwe zło”? Powodów może być wiele. Prawdopodobnie chodzi o niską oglądalność serialu, na co wpływ ma ograniczona dostępność do stacji Starz, piractwo internetowe i niszowość tytułu. Produkcja nie mogła się pochwalić rzeszą fanów pokroju „Gry o tron”, ale chociaż miłośników serii nie można liczyć w miliardach, są na pewno o wiele wierniejsi, niż widzowie innych, ciągnących się w nieskończoność seriali. Czy będzie nam dane zobaczyć jeszcze Campbella w swojej najsłynniejszej roli? Czy nieumarłe potwory z innego wymiaru jeszcze zagrożą naszemu światu? Miejmy nadzieję, że tak. 

Czy powinna powstać kontynuacja „Martwego zła”?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Horror Ash vs. Evil Dead