31.01.2020 10:15

Nie żyje aktor znany z kultowego polskiego serialu "Janosik"

Nie żyje Czesław Jaroszyński. Aktor miał 88 lat i był znany głownie z roli harnasia Bardosa w serialu "Janosik".

Czesław Jaroszyński
foto: kadr z wideo

Czesław Jaroszyński to polski aktor teatralny i filmowy, poeta oraz wykładowca. Artysta studiował teologię oraz filozofię, a także ukończył łódzką Szkołę Filmową. Aktor grał w produkcjach takich jak "Czarne chmury", "Temida" czy "Podziemny front". Jednak mężczyzna był najbardziej znany ze swojej roli w serialu "Janosik", gdzie wcielił się w rolę harnasia Bardosa.

Nie żyje Czesław Jaroszyński z serialu "Janosik"

Czesław Jaroszyński nie żyje. Aktor zmarł 27 stycznia 2020 roku w Warszawie. Miał 88 lat. O śmierci artysty poinformował na Facebooku Filmpolski.pl:

W serialu "Janosik" postać grana przez Jaroszyńskiego rywalizowała o względy Maryny z tytułowym bohaterem, w którego wcielił się Marek Perepeczko. Poza serialami i filmami, zmarły aktor występował w teatrach - Klasycznym, Polskim, Powszechnym i Narodowym w Warszawie oraz Teatrze Polskim w Poznaniu.

Mężczyzna w 1990 roku zakończył karierę aktorską  i poświęcił czas nauce. Od tamtej pory Jaroszyński wykładał retorykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przyczyny śmierci artysty nie zostały podane.

Zobacz też: "Nic się nie stało": dokument TVP o pedofilii wśród polskich elit doczekał się zwiastuna 

Tagi: News polskie filmy