Nie żyje gwiazdor "'Allo 'Allo!" Robin Parkinson. Jaka była przyczyna śmierci?

12.05.2022 10:04
Nie żyje gwiazdor "'Allo 'Allo!" Robin Parkinson. Jaka była przyczyna śmierci? Fot. Rex Features/East News

92-letni aktor znany m.in. z kultowego serialu "’Allo ’Allo!" zmarł 7 maja 2022 roku. Informację o jego śmierci przekazał przedstawiciel rodziny.

Nie żyje Robin Parkinson. Legendarny aktor miał 92 lata

Jak podaje The Mirror, w wieku 92 lat zmarł Robin Parkinson. Był aktorem teatralnym oraz filmowym, najbardziej znanym z roli Ernesta LeClerca w serialu "’Allo ’Allo!", satyrycznej produkcji o II wojnie światowej. Pojawiał się gościnnie w sitcomie w siódmej, ósmej oraz dziewiątej serii. Brał również udział w programie dla dzieci "Button Moon" - był narratorem produkcji.

Polecamy

Jak czytamy w oświadczeniu rodziny, które opublikowano w The Mirror:

Robin Parkinson zmarł spokojnie we śnie. Do samego końca towarzyszyły mu żona i córka.

Aktor stał się popularny w Wielkiej Brytanii w latach 70. oraz 80. Potem wystąpił jednak w "'Allo 'Allo!" i jego sława stała się nagle międzynarodowa. Aktor pozostawał również aktywny na deskach teatrów.

Najpopularniejszymi produkcjami z jego udziałem były "Billy Liar", "Nowożeńcy", "Dziewczyna inna niż wszystkie", "George and Mildred", czy "The Asylum". Brał również udział w reklamach dla Tunes oraz Babycham.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.