20.07.2018 13:36

„Nielegalni”: pierwszy teaser polskiego serialu szpiegowskiego CANAL+

CANAL+ zaprezentował pierwszy teaser „Nielegalnych”, polskiego szpiegowskiego serialu opartego na powieściach prawdziwego tajnego agenta.

Nielegalni CANAL+
foto: materiały prasowe CANAL+

„Nielegalni” to nowy serial oryginalny CANAL+ Polska, który powstał na kanwie bestsellerowych powieści szpiegowskich byłego pułkownika polskiego wywiadu, ukrywającego się pod pseudonimem Vincent V. Severski. Pisarz osobiście konsultował scenariusz tej wyjątkowej polskiej produkcji. Jak „Nielegalni” prezentują się w pierwszym teaserze?

„Nielegalni” – pierwszy teaser szpiegowskiego serialu CANAL+

 „Nielegalni” to grupa szpiegów z polskich służb specjalnych, którzy wypełniają spektakularne misje i załatwiają osobiste porachunki, jednocześnie próbując radzić sobie z presją podwójnej tożsamości. Akcja serialu toczy się współcześnie na terenie Warszawy, Mińska, Sztokholmu i Stambułu.

Głównym bohaterem produkcji CANAL+ jest Konrad Wolski (Grzegorz Damięcki), szef elitarnej jednostki polskiego wywiadu, który przebywając w Stambule, dowiaduje się o przygotowywanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Broń, której terroryści chcą użyć w zamachu, ma pochodzić z sowieckiego arsenału na Białorusi. Wolski, reagując na te wieści, natychmiast uruchamia agenta o pseudonimie Travis, zakonspirowanego w mińskim oddziale KGB. Travis zostaje jednak zdemaskowany przez białoruskiego oficera… Na ratunek polskiego szpiega wyrusza więc Sara, oficer polskiej Agencji Wywiadu. Sarę i Travisa, w których wcielają się Sylwia Juszczak i Filip Pławiak, poznajemy w pierwszym teaserze „Nielegalnych”:

Kim są Travis i Sara zaprezentowani w teaserze? Jakie informacje mężczyzna przekazał kobiecie na ulicy Mińska, ukrywając się przed czujnym okiem KBG? Tego dowiemy się już jesienią 2018 tylko w CANAL+ lub CANAL+ 4K Ultra HD.

„Nielegalni” – obsada i twórcy serialu

Obsada nowego serialu CANAL+ pełna jest polskich i zagranicznych gwiazd. Obok Grzegorza Damięckiego, Filipa Pławiaka i Sylwii Juszczak, w produkcji wystąpią Agnieszka Grochowska, Adam Woronowicz, Jan Frycz, Tomasz Schuchardt, Ireneusz Czop, Arek Detmer i Andrzej Seweryn, a także Synnøve Macody Lund, Sergey Forlov i Fatima Gorbenko.

Nielegalni

Również wśród twórców „Nielegalnych” znajdziemy wybitne nazwiska. Reżyserami są Leszek Dawid („Jesteś bogiem”) i Jan P. Matuszyński („Ostatnia rodzina”), zaś za zdjęcia odpowiadają Piotr Sobociński Jr. i Kacper Fertacz. Scenariusz „Nielegalnych” powstał w ramach współpracy Macieja Kubickiego, Bartosza Staszczyszyna i Doroty Jankojć-Poddębniak. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się jesienią 2017 roku. Realizowano je w Warszawie, Sztokholmie, Stambule i Mińsku. Serial trafi na ekrany jesienią 2018 w technologii 4K.

Czy będziesz oglądać serial „Nielegalni”?

Natalia Hluzow
Tagi: News Zwiastuny Nielegalni CANAL PLUS