28.07.2016 12:30

Niepokojące zapowiedzi 6. sezonu „American Horror Story”

Atmosfera wokół kolejnej porcji odcinków osnuta jest tajemnicą. Takie też są teasery 6. sezonu „American Horror Story” - zobaczcie jak wyglądają.

Niepokojące zapowiedzi 6. sezonu „American Horror Story”
foto: kadr z wideo

6. sezon, to i 6 krótkich zapowiedzi. Czy zwiastują one to wokół jakiego motywu będzie osnuta fabuła nowych odcinków „American Horror Story”? Ciężko powiedzieć, gdyż trudno wyciągnąć z nich jeden wspólny motyw. Może oprócz tego, że przywołują chorą atmosferę znaną z „Asylum” oraz wszechogarniający niepokój, który z kolei charakteryzuje już całą serię.

Na pierwszy ogień idzie teaser z kołyską, w której zamiast zabawek wiszą ostre przedmioty. Ukłon w stronę Romana Polańskiego i jego „Dziecka Rosemary”? To by potwierdzało pewną fanowską teorię, że nowe odcinki skupią się na demonicznej historii - w końcu liczba określająca, z którą serią mamy do czynienia zobowiązywałaby do pokazania diabolicznej opowieści.

Kolejne teasery to ukazanie rąk kryjących się pod schodami, chorych eksperymentów na ludziach, przerażającej rodziny o zachodzie słońca czy domu na pustkowiu, z którego wybrzmiewa dźwięk uruchamianej piły mechanicznej. Być może doczekamy się odniesień do kultowego dzieła Tobe'a Hoopera?

Zobaczcie sami zwiastuny 6. sezonu „American Horror Story”:

Ogłoszona już została data premiery nowych odcinków „American Horror Story” - zaczną one straszyć od 14 września 2016 roku. Fani serii pewnie będą zawiedzeni, że nie pojawi się w nich Jessica Lange, ale za to zobaczymy takie osoby, jak Finn Wittrock, Wes Bentley, Matt Bomer, Angela Bassett, Denis O’Hare, Kathy Bates i Sarah Paulson.

Teasery być może dają nam podpowiedź odnośnie nowych odcinków i to póki co musimy nam wystarczyć, gdyż twórcy wciąż milczą w sprawie szczegółów. Ryan Murphy wyznał jedynie, że branych pod uwagę było kilka koncepcji:

"

Ten serial od zawsze traktowałem jako operę. Pracujemy nad dwoma pomysłami jednocześnie, co dotychczas nam się nie zdarzało. Oba z nich mają swój charakter. Wydaje mi się jednak, że wiem który okaże się zwycięzcą. Zagłębiając się w wydarzenia z serialu zobaczymy, że to jedno uniwersum i każdy ze światów jest ze sobą powiązany. Wydaje mi się interesujące, że mieliśmy odcinek, w którym Sarah Paulson zagrała dwie ze swoich postaci w jednej osobie. "

Jak Wam się podobają teasery 6. sezonu „American Horror Story”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale American Horror Story