Nieustraszony aktor ze "Stranger Things": Dacre Montgomery kręcił sceny bez pomocy kaskadera

11.07.2019 11:09
Nieustraszony aktor ze "Stranger Things": Dacre Montgomery kręcił sceny bez pomocy kaskadera Fot. . kadr z serialu Netflix "Stranger Things"

Dacre Montgomery w serialu "Stranger Things" wciela się w rolę Billy'ego. Okazuje się, że aktor kręcił wszystkie sceny bez pomocy kaskadera!

UWAGA! Artykuł może zawierać spoilery. Czytasz na własną odpowiedzialność.  

Billy'ego Hargrove'a po raz pierwszy zobaczyliśmy w 2. sezonie "Stranger Things", kiedy podjechał pod liceum w Hawkins swoim niebieskim Camaro. Od tego momentu fani serialu wiedzieli, że nowy bohater wywoła jeszcze sporo zamieszania w serialu. Dacre Montgomery sam przyznaje, że postać, w którą się wciela, jest tragiczna. W 3. sezonie "Stranger Things" lepiej poznaliśmy historię tego bohatera. Okazało się, że w dzieciństwie nad Billym znęcał się ojciec. Matka bohatera opuściła go kiedy był mały, bo chciała uciec od męża-tyrana. 

Dacre Montgomery nagrywał sceny do "Stranger Things" bez pomocy kaskadera

Dacre Montgomery to odważny 25-latek, któremu, jak się okazuje, wyczyny kaskaderskie nie są straszne. W wywiadzie, którego udzielił dla portalu "Vulture" opowiedział o tym, jak kręcił sceny do "Stranger Things". Okazuje się, że aktor przez cały czas nosił perukę i musiał nauczyć się krzyczeć w odpowiedni sposób. Jak sam przyznaje, po każdym dniu zdjęciowym tracił głos.

Aktor opowiedział, jak kręcili scenę, w której potwór wciąga go do opuszczonej huty stali. Okazuje się, że ujęcia trzeba było kilkakrotnie powtarzać:

Trzy razy wciągali mnie tam na sznurze. Leżałem na klatce piersiowej i wciągano mnie do środka, a w Atlancie, w której wtedy kręciliśmy, było naprawdę mroźno, więc miło było być wleczonym - było odrobinę cieplej. Kocham te wszystkie rzeczy, bo naprawdę cieszę się, że wykonuje je samodzielnie. Jestem w wieku, kiedy jestem w dobrej formie i to nie jest zbyt duże zagrożenie dla zdrowia [...]. To część marzenia - robienie własnych trików! Dorastałem podziwiając wyczyny kaskaderskie więc chciałem się w końcu ich nauczyć [...]

Przeczytaj także

To jednak nie wszystko. Okazuje się, że scenę w saunie kręcono przez tydzień. Ponadto aktor tak się wczuł, że postanowił rozbić szybkę w drzwiach swoją głową:

Kojarzysz scenę w saunie, kiedy podchodzę do tego małego okienka i pluje na nie? W poprzednim ujęciu - i tego akurat nie było w scenariuszu - uderzyłem w nie głową. Okno było bardzo grube, ale moja głowa przeszła na wylot. Dzieci były przerażone. Wyobraź sobie moje rozczarowanie, kiedy nie wykorzystali tego ujęcia...

Jak widać Dacre Montgomery poświęcał się dla roli Billy'ego. Aktor przyznał, że nagrywanie ostatnich scen nie należało do najłatwiejszych zadań. Zdradził jednak, że najlepszym sposobem dla niego na odreagowanie jest dobra książka lub oglądanie telewizji.

Zobacz także: Bracia Duffer zdradzają, co czeka widzów w 4. sezonie "Stranger Things"

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.