Niewiele brakowało, a Henry Cavill nie zagrałby Wiedźmina. Twórczyni nazwała go "irytującym"

13.05.2020 12:14
Niewiele brakowało, a Henry Cavill nie zagrałby Wiedźmina. Twórczyni nazwała go "irytującym" Fot. materiały prasowe Netflix

Showrunnerka netfliksowego "Wiedźmina" wyjaśniła, dlaczego za pierwszym razem odmówiła Henry'emu Cavillowi angażu do roli Geralta z Rivii.

Mimo początkowych obiekcji, fani twórczości Andrzeja Sapkowskiego dość szybko zaakceptowali Henry'ego Cavilla w roli Białego Wilka. Hollywoodzki aktor, znany głównie z roli Supermana, jest wielkim fanem przygód Geralta i gdy tylko usłyszał, że ruszyły prace nad serialem, wyraził chęć zagrania. Jego zainteresowanie nie spotkało się jednak z ciepłym przyjęciem. Przynajmniej nie od razu.

Niewiele brakowało, a Henry Cavill nie zagrałby Wiedźmina

Henry Cavill nie krył się z fascynacją, jaką wywołuje w nim świat wykreowany przez Sapkowskiego i wspominał o tym w wielu wywiadach. Wydawać by się mogło zatem, że to twórcy serialu zgłosili się do niego z propozycją roli. Nic z tych rzeczy. Jak wyznała showrunnerka netfliksowego "Wiedźmina", Lauren S. Hissrich, jego angaż został początkowo odrzucony. Dlaczego?

Przeczytaj także

Zgodnie z jej oświadczeniem, gdy tylko ruszyły prace nad scenariuszem, agent Cavilla wystosował propozycję spotkania z przedstawicielami Netfliksa. I choć włodarze platformy wyrazili zgodę, Hissrich nie była zainteresowana ofertą złożoną przez aktora. Scenariusz był dopiero na bardzo wczesnym etapie powstawania, a sama twórczyni jeszcze nie miała jego pełnego obrazu w głowie. Co więcej, usilne starania Henry'ego o rolę uważała, za "doprawdy irytujące".

Przeczytaj także

Wszystko zmieniło się jednak, gdy scenariusz został ukończony i przyszedł czas na przesłuchanie przeszło 200 kandydatów. Hissrich słyszała w głowie tylko jeden głos i był to głos Henry'ego Cavilla. A reszta jest już historią.

Przeczytaj także
Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.