„Nightflyers”: nowy teaser serialu Netfliksa na podstawie prozy George’a R.R.Martina

Natalia Hluzow
15.05.2018 15:09
„Nightflyers”: nowy teaser serialu Netfliksa na podstawie prozy George’a R.R.Martina Fot. kadr z wideo

Netflix zaprezentował kolejny teaser serialu „Nightflyers” – thrillera psychologicznego, którego akcja toczy się na nowoczesnym statku kosmicznym. Produkcja jest ekranizacją opowiadania George’a R.R. Martina.

Realizowany na zlecenie stacji SyFy i dystrybuowany przez Netfliksa serial „Nightflyers” promowany jest hasłem: „Chcesz uratować wszystkich? Nie ufaj nikomu.”. Kolejna telewizyjna adaptacja prozy George’a R.R. Martina to opowieść o uczestnikach kosmicznej misji, którzy doświadczając przerażających, niewyjaśnionych zdarzeń, bardzo szybko zaczynają wzajemnie podejrzewać się o najgorsze.

Netflix: teaser serialu „Nightflyers”

W marcu 2018 roku mieliśmy okazję zobaczyć pierwszy teaser tej niepokojącej produkcji Daniela Cerone’a – scenarzysty „Czarnej listy”, „Dextera”, „Mentalisty” i „Constantine’a”. 15 maja 2018 Netflix zaprezentował kolejną krótką zapowiedź serialu, która oferuje pierwsze spojrzenie na część obsady „Nightflyers”.

Tytuł „Nightflyers” odnosi się do nazwy supernowoczesnego statku kosmicznego, którego załoga złożona jest z różnej maści naukowców i odkrywców zgromadzonych na jego pokładzie, by uchronić ludzkość przed zagładą. Kiedy podróż w nieznane okazuje się coraz bardziej niebezpieczna i pełna tajemniczych incydentów, każdy z uczestników misji staje się coraz bardziej nieufny wobec towarzyszy. Kto lub co jest przyczyną bezustannych problemów? I czy bez elementarnego zaufania załodze uda się zrealizować wspólny cel?

„Nightflyers” – obsada i twórcy

Serial jest drugą ekranizacją opowiadania George’a R.R. Martina, które w Polsce ukazało się pod tytułem „Wędrowcy”. Pierwsza powstała w 1987 roku w reżyserii Roberta Collectora pod tytułem „Nocni najeźdźcy”. Za realizację nowej produkcji odpowiada Daniel Cerone, który stworzył swój serial na podstawie scenariusza Jeffa Buhlera. Pilotażowy epizod wyreżyseruje Mike Cahill („Początek”, „Druga ziemia”).

Na ekranie pojawią się w dużej mierze nieznane twarze, dla których serial prezentowany na platformie Netflix może okazać się szansą na odniesienie międzynarodowego sukcesu. W rolę załogi Nightflyera wcielą się Gretchen Mol („Zakazane imperium”), Eoin Macken („The Night Shift”), David Ajala („Szybcy i Wściekli 6”), Sam Strike („EastEnders”), Maya Eshet („Teen Wolf: Nastoletni wilkołak”), Angus Sampson („Fargo”), Jodie Turner-Smith („Ostatni okręt”) oraz Brían F. O'Byrne („Za wszelką cenę”).

Produkcja ma liczyć 10 odcinków. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.