Nikolaj Coster-Valdau o finale „Gry o tron”: Wszystko ułoży się w jedną sensowną całość

Sergiusz Kurczuk
17.08.2018 14:12
Nikolaj Coster-Valdau o finale „Gry o tron”: Wszystko ułoży się w jedną sensowną całość Fot. kadr z serialu Gra o tron

Aktor wcielający się w Jaimego Lannistera obiecał fanom, że zobaczą satysfakcjonujący finał „Gry o tron”.

Nikolaj Coster-Valdau w hicie HBO „Gra o tron” wciela się w jedną z głównych postaci. Jaime Lannister to nie tylko szwagier byłego króla Westeros, ale również wielka miłość swojej siostry Cersei. Chociaż w ostatnim sezonie ich stosunki się ochłodziły, jednoręki rycerz prawdopodobnie odegra ważną rolę w finale serialu. Aktor zapewnił widzów, że nie zawiodą się na 8. sezonie adaptacji prozy George'a R.R. Martina.

„Gra o tron” sezon 8. - jak zakończy się serial?

Wydarzenia z 7. sezonu historii walki o Żelazny tron poważnie skomplikowały całą sytuację w Siedmiu Królestwach. Fani nie dowierzają, że twórcy mogą sensownie zakończyć serial na przestrzeni 6 ostatnich odcinków. Coster-Valdau w rozmowie z portalem The Wrap obiecał jednak, że nie widzowie nie mają się o co martwić. Gwiazdor opowiedział o swoim bohaterze, jego relacji z siostrą oraz przede wszystkim finale serialu.

Przeczytałem go, [scenariusz] i napisałem do Dana [Weissa] i Davida [Benioffa], że nie mogli zrobić lepszej roboty. Chodzi mi o to, że kiedy go czytałem, a spędziłem tak wiele lat, pracując nad tym serialem i cały czas starałem się dociec, jak on się skończy, kiedy go czytałem, niektóre części były dla mnie oczywiste, a inne całkowicie szokujące i zaskakujące. 

I to nie będzie jak w tych okropnych serialach - produkcjach z tajemniczym morderstwem, które wyjaśnia się w ostatniej minucie, a wy nie wiecie, czy to w ogóle ma sens. Tutaj wszystkie elementy ułożą się w ogromną układankę. 

Miejmy nadzieję, że tym razem Coster-Valdau mówił na poważnie. Aktor słynie z trollowania fanów fałszywymi spoilerami oraz mówienia na temat „Gry o tron” pół żartem, pół serio. Biorąc pod uwagę fakt, że twórcy nakręcili kilka wersji zakończenia, żeby zmylić potencjalne przecieki z planu, może być różnie. To jednak nie pierwsze słowa członka obsady serialu, mówiące o satysfakcjonującym zakończeniu.

O tym, czy odtwórca Jaimego Lanistera miał rację, przekonamy się w pierwszej połowie 2019 roku. Na razie stacja HBO nie podała dokładnej daty finału „Gry o tron”. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.