06.06.2018 15:27

Producenci „Gry o tron” zainspirowali się „Mission: Impossible”? Nikolaj Coster-Waldau: Scenariusze ulegały autodestrukcji

Aktor wcielający się w Jaimego Lannistera w serialu „Gra o tron” zdradził, co działo się ze scenariuszami finałowych odcinków po ich zrealizowaniu.

Jaime Lannister
foto: kadr z serialu "Gra o tron"

W 2019 roku – po ośmiu latach i siedmiu sezonach – na ekrany trafi finałowy sezon „Gry o tron”. Premiera ostatnich 6 odcinków ma szansę stać się telewizyjnym wydarzeniem dekady, biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia i emocje, jakie budzi zakończenie serialu na rok przed jego premierą.

W związku z powyższym stacja HBO postanowiła zabezpieczyć się przed jakimikolwiek przeciekami z planu. Trudno dziwić się włodarzom Home Box Office, skoro serial był już kilkukrotnie wykradany przez hakerów, a do sieci wyciekały całe odcinki oraz  scenariusze. Jednak czy w tym przypadku wyobraźnia producentów nie posunęła się zbyt daleko?

Jaime Lannister

Nikolaj Coster-Waldau o znikających scenariuszach na planie „Gry o tron”

Nikolaj Coster-Waldau, który w „Grze o tron” wciela się w Jaimego Lannistera, niejednokrotnie uskarżał się na restrykcyjne podejście producentów do udostępniania scenariuszy – nawet obsadzie serialu. Teraz, kiedy spora część finałowych odcinków została już zrealizowana, aktor opowiedział, co - decyzją producentów - działo się ze scenariuszem każdej sceny po jej nakręceniu.

"

Byli bardzo, bardzo surowi. W tym roku osiągnęli poziom szaleństwa. Dostawaliśmy scenariusze – tylko w wersji cyfrowej – a kiedy już nakręciliśmy daną scenę, one po prostu znikały. Jak w Mission: Impossible. Ulegały autodestrukcji. "

Wypowiedzi aktora możecie posłuchać poniżej:

Czyżby producenci hitowej produkcji HBO za często oglądali słynną serię filmów z Tomem Cruisem? Czy w taki sposób uda im się uniknąć przecieków dotyczących finału „Gry o tron”? Być może. Przypomnijmy jednak, że dotychczas materiały kradziono z serwerów HBO, a nie z osobistych tabletów aktorów, a do internetu wyciekały głównie gotowe odcinki – w wyniku działania hakerów lub… nieuważnych pracowników HBO.

„Gra o tron” powróci na antenę HBO z ósmym i ostatnim sezonem w 2019 roku. Oficjalna data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Gra o tron HBO