"Gra o tron": Nocny Król naśmiewa się z Donalda Trumpa na Twitterze

09.11.2020 11:19
"Gra o tron": Nocny Król naśmiewa się z Donalda Trumpa na Twitterze Fot. . materiały prasowe HBO

Vladimír Furdík, Nocny Król z serialu "Gra o tron", opublikował prześmiewczy tweet, w którym kpi z Donalda Trumpa i jego nieumiejętności pogodzenia się z porażką w wyborach prezydenckich.

"Gra o tron" zakończyła się szczęśliwie dla większości mieszkańców Westeros, choć dotkliwie dla niektórych postaci. Trudno ocenić, czy większym przegranym była Daenerys (która poza życiem z rąk ukochanego straciła też sympatię fanów), czy Nocny Królunicestwiony wraz z całą swoją armią przez małą dziewczynkę. Jedno jest pewne, oboje zostali pokonani. Podobnie jak Donald Trump w wyborach prezydenckich w USA. Jednak on sam nie ma co do tego aż takiej pewności...

Przeczytaj także

Nocny Król z "Gry o tron" żartuje z Donalda Trumpa

Bitwa o Winterfell, zwana też Wielką Bitwą lub Bitwą Lodu i Ognia, rozegrała się w 3. odcinku finałowego sezonu "Gry o tron". "Długa noc" wywołała mieszane uczucia u fanów serialu. Z jednej strony brak prawdopodobieństwa podczas toczących się walk, brak śmierci znaczących postaci i ciągła ciemność, w której trudno było cokolwiek dostrzec, zdecydowanie zadziałały na niekorzyść odcinka. Z drugiej - scena, w której Arya zabija Nocnego Króla, była doskonałym zwrotem akcji w stylu najlepszych momentów z "Gry o tron". I właśnie do tej sceny wielkiej przegranej Nocnego Króla i jego armii lodowych zombie w Bitwie o Winterfell nawiązał Vladimír Furdík, żartując z tweeta Donalda Trumpa.

Tłumaczenie jest chyba zbędne.

Przeczytaj także

Donald Trump przegrywa wybory prezydenckie w USA

W sobotę 7 listopada 2020 po trwającym kilka dni liczeniu głosów agencja Associated Press ogłosiła, że kandydat Demokratów, Joe Biden zwyciężył w wyborach prezydenckich w USA, uzyskując potrzebne minimum głosów elektorskich gwarantujących zwycięstwo (270). Informację tę podały także CNN, NBC oraz sympatyzująca z Partią Republikańską stacja Fox News. Jednak Donald Trump nie przyjął tego faktu do wiadomości. Urzędujący prezydent oskarża Demokratów o oszustwa i manipulowanie głosami, zapowiada pozwy, a na swoim koncie na Twitterze napisał, że to on wygrał wybory (i to ze znaczną przewagą).

 

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.