12.01.2018 10:34

Nowa ramówka Polsatu bez „Świata według Kiepskich”

O w mordę jeża, panie Ferdku... Wiosną w Polsacie nie zobaczymy nowych odcinków najdłużej emitowanego polskiego sitcomu.

Nowa ramówka Polsatu bez „Świata według Kiepskich”
foto: MACIEJ KULCZYNSKI/AGENCJA SE/EAST NEWS

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się nieoficjalnie, że telewizja Polsat nie planuje uwzględnić w ramówce na wiosnę 2018 roku nowego sezonu „Świata według Kiepskich”. Od 2010 roku premierowe odcinki można było zobaczyć zarówno w jesiennych, jak i wiosennych ramówkach.

Nie oznacza to jednak końca serialu. Nowe przygody Kiepskich prawdopodobnie obejrzymy jesienią 2018 roku. Kolejne odcinki mają być kręcone od czerwca 2018.

Nie znamy jeszcze powodów decyzji o przerwie w produkcji serialu. Według danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez Wirtualnemedia.pl, ostatni jak dotąd premierowy sezon jesienią 2017 oglądało średnio 1,4 miliona widzów.

Być może przerwa podyktowana jest złym stanem zdrowia odtwórcy jednej z głównych ról – Ryszarda Kotysa, czyli serialowego Mariana Paździocha. W 2017 roku media informowały o przebytym przez niego zapaleniu płuc i wynikłych z niego powikłaniach. Z powodu choroby pan Ryszard musiał zrezygnować z udziału w ostatniego jak na razie sezonu „Kiepskich”, emitowanego w 2017 roku.

„Świat według Kiepskich” to najdłużej, po „Klanie”, produkowany polski serial – zwariowana rodzina z Wrocławia jest z nami od 1999 roku.

Maciej Koprowicz
Tagi: Seriale Świat według Kiepskich