15.06.2018 12:50

Nowe „American Horror Story” będzie crossoverem poprzednich sezonów

8. sezon „American Horror Story” będzie crossoverem historii powiedzianych w historiach „Murder House” i „Sabat”. Informację potwierdził twórca serialu Ryan Murphy. 

American Horror Story
foto: materiały promocyjne

„American Horror Story” to seria przerażających opowieści. Każdy sezon to zupełnie inna historia mimo że wszystkie wydarzenia rozgrywają się w tym samym uniwersum. Fani serialu od dawna liczą na spotkanie bohaterów z różnych sezonów. Okazuje się, że 8. sezon będzie wymarzonym crossoverem. Twórcy połączą ze sobą postacie poznane w sezonach 1. i 3., czyli „Murder House” i „Sabat”. Informację potwierdził scenarzysta Ryan Murphy. 

„American Horror Story” sezon 8. crossover „Murder House” i „Sabat”

Twórca zapowiedział połączenie wcześniejszy opowieści za pośrednictwem swojego Twittera. To jednak nie koniec radosnych wieści na temat 8. sezonu serialu. 

"

Crossover „Sabat”/„Murder House” nie pojawi się w następnym roku... ponieważ będzie miał premierę W TYM ROKU! "

Okazuje się, że do spotkania dobrze znanych postaci dojdzie już latem 2018 roku. Zazwyczaj premiera „American Horror Story” odbywała się na jesieni. Tym razem, podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich sezonów, nowe odcinki zobaczymy już w sierpniu. Ponownie zobaczymy aktorów, którzy pojawili się w „Murder House” i „Sabat”. Potwierdzono, że na ekranie znów wystąpią Sarah Paulson, Kathy Bates, Evan Peters, Adina Porter, Cheyenne Jackson, Billy Eichner, Leslie Grossman, czy Billie Lourd. Poznamy też zupełnie nową bohaterkę graną przez Joan Collins. Ciężko powiedzieć jednak, jak twórcy obejdą fakt, że Paulson i Peters grali zupełnie inne postacie w łączonych ze sobą sezonach. 

W 1. sezonie głównymi bohaterami była rodzina Harmonów, którzy przeprowadzili się do Bostonu i kupili stary dom. Szybko okazało się, że rezydencja jest nawiedzona przez duchy poprzednich mieszkańców, którzy w niej umarli. Kolejne odcinki odkrywają mroczną przeszłość tytułowej posiadłości. 3. sezon opowiadał z kolei o czarownicach. Poznajemy szkołę magii i jej uczennice, które wchodzą ze sobą w konflikty. 

Co czeka nas w 8. sezonie serialu? Będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale American Horror Story