Nowe fragmenty „Black Panther” w japońskim zwiastunie filmu o afrykańskim superbohaterze

Sergiusz Kurczuk
12.12.2017 11:36
Nowe fragmenty „Black Panther” w japońskim zwiastunie filmu o afrykańskim superbohaterze Fot. materiały promocyjne

Black Panther powraca w zupełnie nowym zwiastunie, w którym zaprezentowano niepublikowane dotąd sceny z filmu. 

Marvel Studios przyzwyczaja swoich fanów do co najmniej dwóch filmów rocznie. W 2018 roku zobaczymy długo wyczekiwaną 3. cześć serii „Avengers” z podtytułem „Infinity War”. Nie można jednak pomnieć o solowych przygodach superbohatera, który również pojawi się w ekranizacji ostatecznej potyczki z wszechpotężnym Thanosem. Mowa oczywiście o królu Wakandy T'Challi, który lepiej znany jest jako Black Panther. Pierwszy zwiastun filmu wprowadził potencjalnych widzów w klimat produkcji, przedstawiał głównych bohaterów oraz zarysował wątki fabularne. Do sieci trafił właśnie japoński tralier, który nie przebija pierwszego pod żadnym względem. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka scen, które zaprezentowano po raz pierwszy. 

Tym razem widzimy T'Challę w akcji. Bohater udowadnia, że w polityce przydaje się nie tylko dyplomacja, ale również umiejętność walki. Możemy też poznać tajniki jednego z najpotężniejszych superbohaterskich kostiumów w świecie MCU.  Wykonany z vibranium strój Black Panthera, ma te same właściwości, co tarcza Kapitana Ameryki i został wyposażony w wiele technologicznych udogodnień, więc heros śmiało może konkurować ze zbroją Tony'ego Starka. W trailerze zaprezentowano również, do czego zdolny jest jeden z wrogów Black Panthera - Ulysses Klaw, który stracił rękę w „Age of Ultron”. Czarny charakter został poddany małemu upgrade'owi. I chociaż w pierwszym zwiastunie pokazano jego cybernetyczną kończynę, która stała się bronią, tym razem możemy się jej przyjrzeć z bliska.

To jednak nie wszystkie nowości. Brytyjski oddział Marvel Studios zaprezentował również nowy plakat filmu. 

Grafika różni się od pierwszego plakatu. Dominują chłodniejsze kolory, które podkreślają drugą stronę Wakandy - afrykańskiego państwa, którym włada T'Challa. Wakanda to połączenie dwóch skrajności - plemiennej tradycji z nowoczesnymi technologiami. Na nowym plakacie nie pojawiają się typowe dla kultur afrykańskich symbole i kolorystyka. Zostały wyparte chłodem nowoczesności i wysoko rozwiniętej technologii. Oczywiście na pierwszym planie widzimy gwiazdy filmu Ryana Cooglera. W „Black Panther” występują między innymi: Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o, Danai Gurira, Martin Freeman, Daniel Kaluuya, Letitia Wright, Winston Duke, Angela Bassett, Forest Whitaker oraz Andy Serkis.

Premiera „Czarnej Pantery” zapowiedziano na 14 lutego 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.