Nowe miejsca, nowe twarze i nowe czasy w zwiastunie 11. sezonu serialu „Doctor Who”

Sergiusz Kurczuk
20.07.2018 06:51
Doctor Who sezon 11(Jodie Whittaker)|undefined Fot. kadr z serialu Doctor Who

13. Doktor pozna nowych przyjaciół. Jak Jodie Whittaker sprawdza się w roli tytułowego kosmity z serialu „Doctor Who”?

Jeden z najstarszych seriali science fiction w historii telewizji w tym roku przejdzie spore zmiany. W 11. sezonie odświeżonej wersji „Doctora Who” główny bohater po raz pierwszy będzie kobietą. Doktor jest podróżującym w czasie kosmitą i od 1963 roku miał wiele twarzy. Najnowszą wersję postaci zagra Joddie Whittaker. Jak aktorka sprawdzi się w tej roli? Podczas San Diego Comic Con 2018 zaprezentowano pierwszy zwiastun serialu. 

„Doctor Who” sezon 11 - pierwszy zwiastun serialu

Kilka dni przed rozpoczęciem największego geekowskiego konwentu na świecie stacja BBC zaprezentowała teaser, w którym widzowie mieli okazję pobieżnie zapoznać się z nowymi bohaterami. 

Tym razem mamy do czynienia ze zwiastunem z prawdziwego zdarzenia. W końcu widzimy nowego Doktora w akcji i dowiadujemy się co nieco na temat fabuły 11. sezonu. 

W ostatnim odcinku poprzedniego sezonu mogliśmy zobaczyć, jak Doktor grany przez Petera Capaldiego umiera i odradza się w ciele kobiety. Ten fragment oraz kilka zdjęć promocyjnych były jedyną okazją, by zobaczyć Whittaker w nowej roli. Dzięki zwiastunowi możemy przyjrzeć się 13. wcieleniu Doktora. Dowiadujemy się też, że do głównego bohatera dołączą tajemniczy sojusznicy grani przez Bradleya Walsha, Mandip Gill i Tosina Cole'a. Z zapowiedzi BBC wynika również, że Doktor dostanie nowy soniczny śrubokręt. 

„Doctor Who” sezon 11 - dlaczego Doktor jest kobietą?

Każdy, kto widział chociaż jeden sezon serialu, wie, że podróżujący w czasie tytułowy kosmita niejednokrotnie odradzał się w różnych wcieleniach. Podczas każdej regeneracji Doktor zyskuje nowe ciało i nowy charakter. Do tej pory był wyłącznie mężczyznami w różnym wieku. Twórcy uznali, że czas w końcu wprowadzić długo wyczekiwany przez fanów moment zmiany płci głównego bohatera. Oczywiście nie wszystkim spodobał się ten pomysł, ale zwiastun zapowiada, że nikt nie powinien być rozczarowany. 

Nowy sezon serialu „Doctor Who” pojawi się na antenie BBC już w październiku 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.