W sieci pojawiły się nowe teasery serialu "Watchmen" od HBO

Kamil Kacperski
21.11.2018 12:03
W sieci pojawiły się nowe teasery serialu "Watchmen" od HBO Fot. materiały prasowe

Na social mediach serialu udostępniono krótkie materiały promujące nadchodzącą produkcję, która jest zainspirowana powieściami graficznymi Alana Moore'a. Zobaczcie wideo.

"Watchmen" w wykonaniu HBO powoli zaczyna nabierać kształtów - i to dosłownie. Na mediach społecznościowych produkcji pojawiły się niepokojące filmiki, na których wszystkie postaci mają na twarzach żółte maski. Oprócz tego, każdy z postów udostępnionych na Instagramie i Twitterze łączy obecność policjantów oraz parafraz znanych amerykańskich powiedzeń. 

Pierwszy teaser "Watchmen" pokazano w październiku 2018 roku i przedstawiał policjanta (lub policjantkę) ubranego we wspomnianą żółtą maskę. Pod animacją widniał podpis: "Kto będzie pilnować samych strażników?". Dwa następne zostały udostępnione 20 listopada 2018 roku. Jedna przedstawia oddział policjantów ubranych w maski. W poście możemy przeczytać, że "Maski ratują życia":

Watchmen od HBO na nowych teaserach

Kilka minut później pojawiła się druga animacja, która przedstawiała policjanta z latarką w ręku. W tle widzimy radiowóz policyjny, a w opisie czytamy "ukrywanie się na widoku". Przez obecność maski na twarzy trudno określić kim jest ów postać:

O nowym show HBO  wciąż nie wiemy zbyt wiele. Showrunnerem projektu jest Damon Lindelof, który niedawno określił swój nadchodzący serial słowami:

Ta opowieść będzie osadzona w świecie, który zbudowali jego oryginalni twórcy... Musi zadawać nowe pytania i pokazywać świat innym obiektywem. A przede wszystkim, musi być współczesny. Stary Testament pasował do lat 80., do Reagana, Gorbaczowa i Thatcher. Nasz musi rezonować z częstotliwością Trumpa, May i Putina, który ujeżdża tego swojego konia z nagim torsem. I mówiąc o jeźdźcach - Koniec Świata nie wchodzi w rachubę, w związku z czym nasi bohaterowie i złoczyńcy - jeżeli ich coś w ogóle różni - grają o zupełnie inne stawki. 

Kiedy premiera Watchmen na HBO?

Serial "Watchmen" trafi na ekrany telewizorów najprawdopodobniej jeszcze w 2019 roku. Muzykę do serialu przygotują Trent Reznor i Atticus Ross z Nine Inch Nails. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.