21.11.2018 12:03

W sieci pojawiły się nowe teasery serialu "Watchmen" od HBO

Na social mediach serialu udostępniono krótkie materiały promujące nadchodzącą produkcję, która jest zainspirowana powieściami graficznymi Alana Moore'a. Zobaczcie wideo.

Watchmen
foto: materiały prasowe

"Watchmen" w wykonaniu HBO powoli zaczyna nabierać kształtów - i to dosłownie. Na mediach społecznościowych produkcji pojawiły się niepokojące filmiki, na których wszystkie postaci mają na twarzach żółte maski. Oprócz tego, każdy z postów udostępnionych na Instagramie i Twitterze łączy obecność policjantów oraz parafraz znanych amerykańskich powiedzeń. 

Pierwszy teaser "Watchmen" pokazano w październiku 2018 roku i przedstawiał policjanta (lub policjantkę) ubranego we wspomnianą żółtą maskę. Pod animacją widniał podpis: "Kto będzie pilnować samych strażników?". Dwa następne zostały udostępnione 20 listopada 2018 roku. Jedna przedstawia oddział policjantów ubranych w maski. W poście możemy przeczytać, że "Maski ratują życia":

Watchmen od HBO na nowych teaserach

Kilka minut później pojawiła się druga animacja, która przedstawiała policjanta z latarką w ręku. W tle widzimy radiowóz policyjny, a w opisie czytamy "ukrywanie się na widoku". Przez obecność maski na twarzy trudno określić kim jest ów postać:

O nowym show HBO  wciąż nie wiemy zbyt wiele. Showrunnerem projektu jest Damon Lindelof, który niedawno określił swój nadchodzący serial słowami:

"

Ta opowieść będzie osadzona w świecie, który zbudowali jego oryginalni twórcy... Musi zadawać nowe pytania i pokazywać świat innym obiektywem. A przede wszystkim, musi być współczesny. Stary Testament pasował do lat 80., do Reagana, Gorbaczowa i Thatcher. Nasz musi rezonować z częstotliwością Trumpa, May i Putina, który ujeżdża tego swojego konia z nagim torsem. I mówiąc o jeźdźcach - Koniec Świata nie wchodzi w rachubę, w związku z czym nasi bohaterowie i złoczyńcy - jeżeli ich coś w ogóle różni - grają o zupełnie inne stawki.  "

Kiedy premiera Watchmen na HBO?

Serial "Watchmen" trafi na ekrany telewizorów najprawdopodobniej jeszcze w 2019 roku. Muzykę do serialu przygotują Trent Reznor i Atticus Ross z Nine Inch Nails. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Watchmen HBO