04.05.2018 13:58

Nowe zdjęcia z finałowego odcinka 4. sezonu „Gotham”. Jim Gordon zapali Bat-sygnał

Oprócz ikonicznego momentu doskonale znanego wszystkim fanom komiksów o Mrocznym Rycerzu widzimy również metamorfozę brata bliźniaka Jerome'a, czyli Jermaiaha, który powoli staje się Jokerem.  

Gotham
foto: materiały prasowe

„Gotham” coraz mocniej zaczyna kierować się w kierunku klasycznych komiksów o Batmanie. W nowych zdjęciach opublikowanych przez stację Fox, która emituje serial, widzimy klasyczny moment żywcem wyciągnięty z mitologii zamaskowanego krzyżowca - Jim Gordon włączający bat-sygnał i czekający na to, aż Batman pojawi się na dachu obok niego i udzieli pomocy komisarzowi policji. Na razie jednak, raczej nie zobaczymy ikonicznego symbolu nietoperza, ponieważ w serialu Batsy... jeszcze nie istnieje.

Widzimy jednak kolejną bardzo ciekawą zmianę - Jeremiah Valeska, czyli Joker, który nie do końca jest Jokerem, powoli zaczyna wchodzić w kryminalny świat miasta Gotham. Na nowych zdjęciach były architekt ubrany jest w garnitur przypominający te, które wkładał na siebie komiksowy Joker, a także mężczyzna postanowił dodać do swojej codziennej rutyny nakładanie na usta czerwonej szminki, która skutecznie powoduje, że Jermiah coraz bardziej przypomina jednego z najbardziej znanych superzłoczyńców w historii.

Joker, Bat-sygnał i Ra's al Ghul w finale 4. sezonu Gotham

Oprócz Gordona i Jermiaha mamy okazje zobaczyć również kilku innych bohaterów serialu. Na udostępnionych zdjęciach znajdziemy Pingwina, detektywa Harveya Bullocka, Tabithę, Barbarę, a także samą Głowę Demona, czyli Ra's al Ghula, który w jednym z ostatnich odcinków „Gotham” zapowiedział Bruce'owi, że nadchodzi kataklizm, który zrobi z niego Mrocznego Rycerza. 

Stacja FOX nie potwierdziła wprawdzie, że 5. sezon zostanie zrealizowany, jednak pewność z jaką producent serialu, Nick Cannon podchodzi do tej wizji, daje dużą nadzieję, że to jeszcze nie koniec serialu.

"

Budujemy coś o wiele większego. To największy cliffchanger, jaki zrobiliśmy. Chodzi mi o to, że po prostu musi powstać sezon 5. Wszystko do tego prowadzi, ponieważ tak zostało to przygotowane. "

Niezależnie od tego, czy i w jakiej formie pojawi się kolejny sezon „Gotham”, możemy spodziewać się, że finałowe odcinki aktualnego na długo zapiszą się w pamięci fanów serialu. 4. sezon „Gotham” ma zakończyć się w maju 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Gotham Fox