13.11.2019 12:17

Nowe zdjęcie z 5. sezonu "Lucyfera" pokazuje niespodziewanego gościa w piekle

W wakacje 2019 roku Netflix potwierdził, że 5. sezon "Lucyfera" będzie przy okazji jego ostatnim. Zdjęcia do finału przygód Morningstara ruszyły w sierpniu, a teraz twórcy postanowili pokazać kolejny kadr z nowego epizodu.

Lucyfer
foto: kadr z serialu "Lucyfer"/Netflix

Czwarty sezon "Lucyfera" zakończył się powrotem tytułowego bohatera do piekła, gdzie pod nieobecnością szefa doszło do wielu zmian. Morningstar nie mógł pozwolić na to, by demony odwiedziły Ziemię, więc został zmuszony do przywrócenia porządku w swoim dawnym domu. Niestety, wszyscy jego bliscy przyjaciele pozostali w Los Angeles, więc Lucek nie ma za bardzo do kogo się nawet odezwać. 

Lucyfer - nowe zdjęcie z 5. sezonu

Jego samotność nie będzie jednak długotrwała - twórcy podzielili się zdjęciem z jednego z nadchodzących odcinków 5. sezonu, na którym widzimy Amenadiela. Anielski brat Lucyfera raczej nie przepada za piekłem (może nawet go nienawidzi) zatem powód jego wizyty musi być naprawdę poważny. Na temat sytuacji wypowiedział się D.B. Woodside, który wciela się w brata Morningstara. 

Lucyfer
Lucyfer
Przeczytaj także "Lucyfer" - nowy sezon doczeka się niecodziennej premiery

W wywiadzie z Entertainment Weekly przyznał, że powód może być nawet "pozaziemski", a Lucyfer zdaje się być jedyną osobą, która może pomóc Amenadielowi w zaprowadzeniu porządku na Ziemi:

"

Stawka musi być naprawdę wysoka, skoro anioł-wojownik wybrał się do ostatniego miejsca, w którym chciałby być. Na Ziemi dzieje się coś bardzo, bardzo złego. Amenadiel musi mieć naprawdę poważny, być może pozaziemski powód, by wybrać się do swojego brata w Piekle. "

lucyfer

Dziennikarze EW zapytali go również o nietypowy dla Amenadiela strój. Okazuje się, że brat Lucyfera mógł przejąć niektóre obowiązki Morningstara - w tym prowadzenie klubu Lux:

"

Amenadiel mocno się zmienić podczas swojego czasu na Ziemi, więc być może zaczął nieco kopiować Lucyfera. Poza tym, w Lux jest teraz pustka, więc ktoś musiał nim zarządzać pod nieobecność Luciego. Pewnie stąd też zmiana wizerunku - musiał odpowiednio wyglądać. Poza tym, po prostu miło jest być ładnie ubranym. "

Ostatni sezon będzie podzielony na 2 części. "Lucyfer" powróci z nowymi odcinkami w pierwszej połowie 2020 roku. 

Zobacz także: Lucyfer pojawi się w "Arrow"? Tom Ellis podobno pojawił się na planie serialu

Tagi: Seriale Lucyfer