Nowy "Dom z papieru"! Netflix ogłosił koreańską wersję hiszpańskiego serialu

01.12.2020 10:37
Dom z papieru - Netflix - kadr z serialu Fot. Netflix/Materiały prasowe

"Dom z papieru" to niezwykle popularny serial Netfliksa. Ruszają prace nad koreańskim remakiem hiszpańskiej produkcji, która popularnością podbiła cały świat.

W ostatnich latach nie było chyba popularniejszego serialu Netfliksa niż "Dom z papieru". Na punkcie hiszpańskiej produkcji oszalał cały świat i przygody grupy współczesnych Robin Hoodów, okradających madrycką mennicę doczekały się wkrótce kontynuacji. Niebawem powstanie remake "Domu z papieru", który rozegra się w Korei.

"Dom z papieru" - Netflix stworzy koreańską wersję serialu

"La casa de papel", bo tak w oryginale nazywa się produkcja, osiągnęła sukces dzięki intrygującym bohaterom, trzymającej w napięciu fabule i niespodziewanym zwrotom akcji. Z tych powodów po pierwszych dwóch sezonach widzowie domagali się większej ilości odcinków. Wkrótce powstały dwie kolejne przygody, które nie tylko komplikowały i tak zagmatwaną sytuację głównych bohaterów, ale również wprowadziły nowe postacie.

Polecamy

Obecnie fani serialu czekają na jego zakończenie, czyli sezon piąty. Jednocześnie Netflix pracuje nad remakiem "Domu z papieru". Platforma  ogłosiła nowe przedsięwzięcie - serial, który będzie koreańską adaptacją kultowego hiszpańskiego hitu. Akcja serialu rozegra się na Półwyspie Koreańskim. Reżyserem adaptacji został Kim Hong-sun -  twórca takich telewizyjnych produkcji jak "The Guest", "Voice" i "Black", a zarazem uznany autor kryminałów fantastycznych.

Kim Hong-sun Fot. foto: materiały prasowe/Netflix
Zobacz także

Za scenariusz odpowiedzialny jest Ryu Yong-jae wraz z zespołem, w którego portfolio znajdują się już jedna z produkcji Netfliksa zatytułowana "Hologramowa miłość" ("My Holo Love"), a także serial koreańskiej stacji tvN "Pamiętnik psychopaty" ("Psychopath Diary").

Ryu Yong-jae Fot. foto: materiały prasowe/Netflix

Nowe wcielenie "Domu z papieru" to efekt współpracy BH Entertainment i Contents Zium. Twórca i producent wykonawczy oryginalnego "Domu z papieru" - Alex Pina, skomentował powstawanie remake'u.

Koreańscy twórcy od lat rozwijali swoją własną kulturę audiowizualną i specyficzny język. Podobnie jak w przypadku naszego serialu, udało się  im przełamać kulturowe granice, przez co stali się punktem odniesienia dla tysięcy widzów na świecie, zwłaszcza tych młodych. To fascynujące, że świat Domu z papieru był dla kogoś na tyle ciekawy, że podjął się jego adaptacji. Myślę, że fakt przeniesienia miejsca akcji na Półwysep Koreański to znacząca zmiana, z której jestem bardzo zadowolony.

12 odcinków koreańskiej adaptacji pokaże znany temat w nowej odsłonie i ponownie zaangażuje fabułą widzów na całym świecie. Fani powinni być więc zadowoleni, chociaż nie zdradzono jeszcze, kiedy je zobaczymy.

Polecamy

"Dom z papieru" - kiedy premiera 5. sezonu?

"Dom z papieru" podbija świat od 2017 roku. W kwietniu 2020 w ponad 65 milionach domów widzowie zdecydowali się obejrzeć najnowszą odsłonę tego hiszpańskojęzycznego serialu. Aktualnie w produkcji jest piąty i ostatni sezon serii. Na razie zapowiedziano, kiedy możemy spodziewać się zakończenia historii o grupie Profesora. Widzowie muszą się więc uzbroić w cierpliwość.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.