11.07.2017 14:59

Nowy Pennywise w kolejnym projekcie na podstawie Stephena Kinga

Bill Skarsgård dołączył do obsady serialu „Castle Rock”. To już kolejna produkcja w filmografii aktora, która bazuje na tym, co wyszło spod ręki Mistrza Grozy.

Nowy Pennywise w kolejnym projekcie na podstawie Stephena Kinga
foto: kadr z wideo + Dzik Pejnta

Mogliśmy już zobaczyć jak Szwed prezentuje się jako nowy Pennywise poprzez zwiastun „Tego”. Na wizję tego jak będzie wyglądać w „Castle Rock” musimy jeszcze poczekać, ale wiadomo, że wcieli się w młodego mężczyznę borykającego się z pewnym nietypowym problemem prawnym. Projekt powstaje dla platformy Hulu, a na ekranie znajdą się jeszcze Andre Holland, Melanie Lynskey, Jane Levy oraz Sissy Spacek.

Za produkcję odpowiadają Stephen King i J.J. Abrams. Scenarzystami i producentami wykonawczymi mają być Sam Shaw i Dustin Thomason. Serial będzie składać z 10 odcinków, zaś jego plan zdjęciowy ma wystartować jeszcze w 2017 roku. Dostępna jest już zapowiedź produkcji:

„Castle Rock” ma stanowić psychologiczny horror rozgrywającym się w uniwersum Mistrza Grozy z Maine. Serial połączy mityczny rozmach i intymne skupienie na bohaterach, czyli to co służy za podstawę u słynnego autora. Fikcyjne tytułowe miasto pojawiło się już w kilku pracach Kinga, m.in. w „Cujo”, „Martwej strefie” i „Ciele”.

Powstaje coraz więcej filmowych wersji dzieł Stephena Kinga. Tylko w ostatnim czasie zadebiutował m.in. serial „11.22.63” z Jamesem Franco na podstawie powieści „Dallas '63”, czy też odcinkowa „Mgła”. Czekamy również na „Mroczną wieżę”, gdzie zagra Idris Elba, a także na wspomniane „To”.

Reżyserem ostatniego z wymienionych projektów jest Andrés Muschietti. Jego film trafi do kin 8 września 2017 roku. Scenariusz do dzieła napisali Chase Palmer, Gary Dauberman i Cary Fukunaga (serial „Detektyw”). Główne role zagrają Jaeden Lieberher, Jeremy Ray Taylor, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Wyatt Oleff, Chosen Jacobs, Jack Dylan Grazer oraz Nicholas Hamilton.

Film opowie o grupie dzieciaków z miasteczka Derry, która napotyka na swojej drodze pradawne zło. Objawia się ono w postaci złego klauna, który ma za sobą kilkusetletnią historię brutalnych mordów. W 1990 roku „To” doczekało się telewizyjnego miniserialu, który został zapamiętany m.in. dzięki postaci demonicznego Pennywise'a, w którego wcielił się Tim Curry.

Robert Skowronski
Tagi: Seriale To